Австрійська OMV перевела 200 млн євро на будівництво «Північного потоку-2»

Австрійська OMV перевела 200 млн євро на будівництво «Північного потоку-2»

За словами директора OMV, антиросійські санкції ускладнили фінансування проекту

Австрійська OMV перевела 200 млн євро на будівництво «Північного потоку-2»
Iлюстрацiя прес-центр Газпром

Австрійський нафтогазовий концерн OMV перевів на проект «Північний потік-2» 200 млн євро, про це повідомляє у четвер російський Reuters із посиланням на главу концерну Райнера Зеєлова.

При цьому Зеєлов зазначив, що нові санкції США значно ускладнюють процес фінансування цього проекту з розширення поставок російського газу в Європу.

Монопольний експортер російського газу «Газпром» разом із кількома європейськими партнерами, включаючи OMV, домовилися про фінансування проекту «Північний потік-2» у травні, загальні витрати на проект оцінювалися приблизно в 9,5 млрд євро. Внесок кожної з п'яти європейських компаній – партнерів «Газпрому» – становить 950 млн євро.

У середині червня «Газпром» повідомляв, що встиг отримати від партнерів понад 1 млрд євро на проект.

Новий пакет санкцій США проти Росії, прийнятий минулого тижня, включає можливість запровадити їх і щодо російських трубопроводів: від обмежень на фінансування до заборони на постачання обладнання та валютних операцій.

Глава концерну OMV зазначив, що поки рано говорити про те, як саме нові санкції США позначаться на Росії, але додав, що сподівається на реалізацію фінансування проекту «Північний потік-2» за планом.

Тим часом Єврокомісія збирається вести переговори з Росією щодо «Північного потоку-2». Потужність нового газопроводу передбачається у два рази більша, ніж у першого Nord Stream.

Більше про економічні наслідки антиросійських санкцій можна прочитати в матеріалі Mind «Американська відповідь: по кому вдарять санкції проти РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло