Транзит газу через Україну зріс на 10%

Транзит газу через Україну зріс на 10%

Збільшення транзиту спостерігається на трубопроводі Вельке-Капушани

Транзит газу через Україну зріс на 10%
фото Shutterstock

Російський Газпром повідомив про рекордні для літа поставки газу до Європи. Завантаження Газпромом сухопутного відведення OPAL від трансбалтійського газопроводу Nord Stream (потужність – 55 млрд кубометрів) зросло за перші вісім днів серпня на 30%, повідомив глава Газпрому Олексій Міллер.

Про це пише Коммерсант.

В ЄС почали активно заповнювати спорожнілі сховища газу. При цьому і сам Газпром проводить закачування в орендовані ПСГ у Європі.

«Обсяг добової подачі газу на ГВС Грайфсвальд (Німеччина) 8 серпня досяг 140 млн куб. м, тобто використання Nord Stream перевищило 90% від проектної потужності», – заявив Міллер.

При цьому Газпром зберігає завантаження й інших експортних маршрутів. На українському коридорі спостерігалося збільшення транзиту через Вельке-Капушани на українсько-словацькому кордоні. Дані Укртрансгазу підтверджують, що транзит російського газу збільшився 7 серпня майже на 10% до початку місяця.

Труба Ямал-Європа через Польщу в перший тиждень серпня, незважаючи на дозавантаження Opal, також використовувалася на максимальному рівні.

9 серпня експорт газу склав 562 млн кубометрів, що вище від піку зими 2015/16 рр. (539 млн кубометрів).

За даними Газпрому, у січні-липні компанія наростила експорт в країни далекого зарубіжжя на 12,6%, до 110,8 млрд кубометрів. Поставки в Німеччину збільшилися на 16,4%, в Австрію – на 74,2%, у Словаччину – на 27,7%, в Чехію – на 27,1%.

Нагадаємо, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» збільшить транзитний позов проти російського «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі з $13 млрд до $18 млрд. Про це повідомив комерційний директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко.За його словами, «Нафтогаз» очікує рішення за позовом до грудня цього року.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло