Ракета SpaceX доставить суперкомп’ютер на Міжнародну космічну станцію

Ракета SpaceX доставить суперкомп’ютер на Міжнародну космічну станцію

Надпотужний комп’ютер, якщо витримає суворі умови космосу, матиме велике значення для наземних компаній

Ракета SpaceX доставить суперкомп’ютер на Міжнародну космічну станцію
фото з pixabay.com

Коли ракета Falcon 9 стартуватиме в понеділок, на її борту знаходитиметься суперкомп’ютер, створений компанією Hewlett Packard, який отримав назву Spaceborne Computer. Якщо все піде за планом, він стане найпотужнішим комп’ютером, який коли-небудь працював у космосі. Про це повідомляє CNN.

На борту космічної станції є безліч різноманітних пристроїв, які можна знайти в будь-якому магазині електроніки, включно з ноутбуками HP.

Але суперкомп’ютер – це дещо інше. Це набагато потужніша апаратна частина, яка може опрацьовувати величезні об’єми даних і відправляти результати на інші комп’ютери за кілька секунд.

За словами Марка Фернандеса, інженера HP, який очолює цей експеримент, суперкомп’ютер має здатність проводити один трильйон обчислень за одну секунду – приблизно в 30-100 разів більше ніж будь-який звичайний комп’ютер.

Джулі Робінсон, провідний вчений програми космічних станцій НАСА, сказала, що якщо цей суперкомп’ютер зможе функціонувати в суворих умовах космосу це стане цікавою новиною для компаній тут, на Землі. Це дозволить отримувати високоякісні супутникові знімки для відслідковування таких речей як, зростання посівів або розвідка нафти, Але для зображень високої чіткості необхідно в 200-300 разів більше даних, що може перевантажити комунікаційний канал між Землею та космосом. Саме в цій ситуації, суперкомп’ютер на борту космічної станції стане надзвичайно цінним.

Повідомляється, що багато апаратних засобів вже пройшли модернізацію за допомогою процесу, який забезпечує пристрій додатковим захистом, щоб він міг працювати в складних умовах навколишнього середовища.

Скептики твердять, що комп'ютер може не витримати суворих умов, наприклад, високого рівня радіації. «Дехто вважає, що протягом перших же хвилин він або згорить, або замерзне», – сказав Фернандес.

Скоро все стане очевидним. Як повідомляється, комп’ютер буде підключено та введено в експлуатацію орієнтовно 4 вересня. 

Нагадаємо, легендарний американський мільярдер та засновник компанії, які займається будівництвом космічного транспорту та ракет-носіїв Falcon Ілон Маск назвав українські ракети «Зеніт» кращими після своїх. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло