Кабмін: субсидії будуть оформлюватися на реальних мешканців

Кабмін: субсидії будуть оформлюватися на реальних мешканців

При оформленні субсидії в Декларації про доходи в розділі «склад сім'ї» заявник повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з ним

Кабмін: субсидії будуть оформлюватися на реальних мешканців
Фото УНIАН

У Кабінеті міністрів України заявили, що допомога уряду на сплату житлово-комунальних послуг оформлюється на фактичних, а не на всіх зареєстрованих мешканців житла. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

При нарахуванні субсидії враховуються доходи реальних мешканців житла, а не всіх зареєстрованих.

«Часто буває так, коли в квартирі або будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до нарахування субсидії ніякого відношення не має. Безповоротна допомога уряду на сплату житлово-комунальних послуг – субсидія – оформляється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб з числа зареєстрованих жителів житла», – підкреслюється в повідомленні.

В такому випадку, житель квартири при оформленні субсидії в Декларації про доходи в розділі «склад сім'ї» повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з людиною, який отримує субсидію. Зокрема, наголошується в повідомленні, необхідно написати: «зареєстровані, але не проживають».

Разом з декларацією необхідно подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі, а також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою. Наприклад, довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо.

На підставі цієї заяви управління соціального захисту надсилає до приміщення цього заявника державного соціального інспектора, який перевіряє факт не проживання відповідної особи, який становить акт. Далі орган соціального захисту готує подання на комісію, яка приймає рішення на скільки людина призначати субсидію.

«Для багатьох громадян субсидії сьогодні стали ще одним джерелом доходу і для його отримання люди можуть вдаватися до махінацій. Суть нововведення в оптимізації витрат бюджету, який формується українськими платниками податків. Так що новація позитивна, але не досконала. Вона як і раніше не стимулює громадян до економії», – коментує директор економічних програм UIF Анатолій Амелін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті