«Південмаш» спростовує можливість використання Північною Кореєю українських ракетних технологій
Financial Times: українські двигуни випливли саме тоді, коли у Трампа думають про надання Україні зброї

Україна відкидає звинувачення в тому, що її дніпровський завод «Південмаш», можливо, задіяний у поставках ракетних технологій в Північну Корею, повідомляє Financial Times.
Інформацію про закупівлі Північною Кореєю на чорному ринку двигунів з українського заводу оприлюднило сьогодні американське видання The New York Times, посилаючись на анонімні джерела розвідки США і доповідь Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
The New York Times стверджує, що саме завдяки високоефективній технології українського рідинного ракетного двигуна Північній Кореї вдається успішно запускати балістичні ракети на великі відстані
Глава РНБО Олександр Турчинов у заяві в понеділок заперечив участь України, зазначивши, що подібну інформацію поширює Росія, щоб приховати свою власну роль у постачанні комплектуючих для північнокорейських ракет.
«Ця інформація не базується на жодних доказах, є абсолютно провокаційною за змістом і, швидше за все, спровокована російськими спецслужбами для приховання власних злочинів», – сказав він.
Турчинов провів паралелі між режимами в Північній Кореї та Росії. Українська влада, за словами голови РНБО, вважає північнокорейський режим «тоталітарним, небезпечним і непередбачуваним і підтримує всі санкції проти цієї країни... а також санкції проти Російської Федерації, режим якої стає все більш схожим на північнокорейський», – сказав він.
«Україна повністю припинила поставки в Росію озброєння і військової техніки. Україна ніколи не постачала ракетні двигуни і ракетні технології в Північну Корею. Ми вважаємо, що ця антиукраїнська кампанія була ініційована російськими спецслужбами для приховання їх участі в північнокорейських ядерних і ракетних програмах», – вказав Турчинов.
Жодних коментарів від російської сторони наразі не надходило.
Видання уточнює, що новина про можливу участь України в поставках ракетних технологій Північній Кореї зʼявилася якраз тоді, коли адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає питання про те, чи надавати Україні летальну зброю, в тому числі протитанкові ракети Javelin для захисту від російської агресії.
«Південмаш» у своїй заяві заперечив свою причетність до постачання ракетних технологій в Північну Корею чи Росію, висловивши «жаль з приводу публікації The New York Times статті відверто провокаційного характеру, засновану на некомпетентній «експертній» думці.
«Факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. ПІВДЕНМАШ не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не постачає до РФ ані ракети, ані їх деталі та складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни», – наголошується в заяві.
«ПІВДЕНМАШ не має ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами. Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України ПІВДЕНМАШем не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія «Вега»), призначений для запуску та роботи в умовах відкритого космосу та за своїми характеристиками непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення», – йдеться в повідомленні прес-служби заводу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].