Економіка Німеччини зросла на 0,6% за ІІ квартал 2017 року

Економіка Німеччини зросла на 0,6% за ІІ квартал 2017 року

ВВП країни зростає 12-ий місяць поспіль

Високі видатки домашніх господарств, зростання державних витрат та збільшення інвестицій підтвердили роль Німеччини як двигуна росту Єврозони у ІІ кварталі, хоча зростання і не виправдало попередніх очікувань аналітиків. Про це повідомляє Reuters.

За даними Федерального статистичного управління, ВВП Німеччини, з урахуванням сезонних коливань, зріс на 0,6%.

«Німецька економіка доводить свою витривалість, підйом продовжується», – сказав економіст компанії Bankhaus Lampe Алєксандр Крюгер та додав, що низькі процентні ставки Європейського центрального банку стимулювали економіку.

Повідомляється, що зростання у ІІ кварталі було, головним чином, зумовлене внутрішнім попитом – домашні господарства та державні органи збільшити свої витрати, а компанії збільшили інвестиції у будування та обладнання.

Але загальне зростання було послаблено чистою зовнішньої торгівлею, оскілки експорт зростав не такими швидкими темпами як імпорт.

Аналітики говорять, що економіка Німеччини розвиватиметься і надалі, втім попереджають, що основні рушійні сили, які підтримують внутрішню економіку, такі як зростання зайнятості, підвищення заробітної платні та збільшення державних податків, можуть знизити темпи у найближчі квартали.

Те ж саме стосується і сектору експорту, де такі фактори як посилення позиці євро, слабше ніж очікувалось зростання США та невизначеність щодо Brexit  можуть йому зашкодити.

Французька економіка, друга за величиною в Єврозоні, у ІІ кварталі зросла на 0,5%, чому посприяло посилення експорту.

В Італії, третьою за величиною економікою, очікується щоквартальне розширення приблизно на 0,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло