Іран погрожує США вийти із ядерної угоди «за лічені години»

Іран погрожує США вийти із ядерної угоди «за лічені години»

Президент країни обурений введенням нових санкції Сполученими Штатами

Іран погрожує США вийти із ядерної угоди «за лічені години»
Фото president.ir

Іран може вийти з ядерно угоди з світовими державами «за лічені години», якщо Сполучені Штати введуть нові санкції. Про це у вівторок повідомив президент Ірану Хасан Роухані, передає Reuters.

«Якщо Америка має намір повернутись до досвіду (введення санкцій), Іран, беззаперечно, повернеться за короткий час – не за тиждень або місяць, а за кілька годин – до умов, більш поширених, ніж було до початку переговорів», – сказав Роухані на засіданні парламенту.

Іран заявляє про нові санкції, які США ввели проти країни, порушивши таким чином угоду, яку Іран в 2015 році уклав з США, Росією, Китаєм та трьома європейськими кранами, в якій він погодився стримувати свою ядерну програму в обмін на відміну більшої кількості санкцій.

Наприкінці липня Мінфін США ввів санкції стосовно 6 іранських фірм за їх роль у розробці балістичних ракет після того, як Тегеран запустив ракету, яка здатна вивести супутник на орбіту. Іран відкидає обвинувачення та стверджує, що їх ракети не призначені для перевезень ядерної зброї.

2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон щодо введення посилених санкцій стосовно Ірану, Росії та Північної Кореї.

Нагадаємо, днями влада Ірану ухвалила виділення додаткового фінансування на розширення ракетної програми у відповідь на санкції США. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті