НАБУ викрило кілька схем в агропромисловому комплексі на 2 млрд грн

НАБУ викрило кілька схем в агропромисловому комплексі на 2 млрд грн

Корупція в агро пов'язана з махінаціями з землею

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) виявили розмір збитку від корупційних схем в агропромисловому комплексі на 2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Корупція в галузі АПК пов'язана, переважно, з махінаціями з землею і розтратою коштів і майна державних підприємств. Зараз НАБУ розслідує незаконні оборудки з майже 8 тис. га державних земель сільськогосподарського призначення.

«Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (НААН). У 2008-2016 роках вона ініціювала прийняття ряду рішень, згідно з якими 200 га державних земель перейшли у приватну власність. Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально «задовольняла конституційні права громадян», а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків», – наголошується в повідомленні.

Ще одна корупційна схема, як повідомили в НАБУ, полягає в розтраті коштів і майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродують її за ринковими. В результаті доходи осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств.

Так, наприклад, було завдано збитків ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація». За даними фактами детективи Національного бюро розслідували менше п'яти кримінальних проваджень. Дві справи вже передані до суду.

Згідно з повідомленням, завдяки розслідуванням детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в сфері агропромислового комплексу ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» відшкодовано близько 70 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло