Аеропорт «Бориспіль» хоче побудувати ще одну злітно-посадкову смугу

Аеропорт «Бориспіль» хоче побудувати ще одну злітно-посадкову смугу

Злітно-посадкова смуга може бути готова до 2023 року

Аеропорт 	«Бориспіль» хоче побудувати ще одну злітно-посадкову смугу
Фото kbp.kiev.ua

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» має намір побудувати другу злітно-посадкову смугу за 8 млрд грн до 2023 року. Необхідність будівництва злітно-посадкової смуги обумовлена зростаючим пасажиропотоком.

Про це повідомляє УНІАН.

«Не маючи точних розрахунків, ми не можемо назвати суму вартості будівництва злітно-посадкової смуги, але ми орієнтуємося на 8 млрд грн. Напевно нам доведеться взяти кредит, так як за свої кошти ми не зможемо побудувати об'єкт за 2 будівельні сезони», – заявив заступник генерального директора аеропорту Євген Дихне.

Присутній на прес-конференції директор державного проектного інституту «Украеропроект» Кирил Новіков зазначив, що необхідність будівництва злітно-посадкової смуги обумовлена зростаючим пасажиропотоком.

«На сьогоднішній день вже зрозуміла динаміка пасажиропотоку в аеропорту «Бориспіль». Згідно з планом розвитку, пікове навантаження на злітно-посадочні операції – до 25 млн пасажирів на рік. Цей пасажиропотік можна обслуговувати з однієї злітно-посадковою смугою. Якщо аеропорт буде розвиватися з такою динамікою як зараз, то протягом 5 років ми досягнемо піку у 25 млн пасажирів на рік. Для цього необхідно експлуатувати 2 злітні смуги», – сказав він.

За словами Новикова, злітно-посадкова смуга може бути готова до 2023 року.

«Вже зараз необхідно приступати до підготовки проектної документації. Для такого об'єкта 2 будівельні сезони – дуже добре. Тобто, якщо через 2 роки ми приступаємо до будівництва, то до 2023 року злітно-посадкова смуга буде готова», – сказав він.

Нагадаємо, що аеропорт «Бориспіль» у першому півріччі поточного року збільшив чистий прибуток на 77,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 951,2 млн грн.

Згідно з фінансовим звітом аеропорту, розміщеному в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, його чистий дохід за шість місяців виріс на 30% – до 1,87 млрд грн.

Як повідомлялося, фінансовий план Борисполя на 2017 рік передбачає отримання 1,51 млрд грн прибутку, що на 8,8% перевищує фактичний показник 2016 року.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» є державним підприємством, що забезпечує 55% авіаперевезень в Україні. Аеропорт є базовим для найбільшого національного перевізника – авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло