Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Нацбанк посилить вимоги до аудиторів банків

Нацбанк посилить вимоги до аудиторів банків

Число вимог до документів розширилося на 5 пунктів

Національний банк України (НБУ) планує посилити вимоги до аудиторської фірми і її працівників, що допускаються до перевірок банків, зокрема, виключити випадки допуску до нових перевірок аудиторів, які раніше брали участь у перевірках в складі аудиторських фірм, вже виключених Нацбанком з відповідного реєстру.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Число вимог до документів, що подаються для включення в реєстр, збільшено з 11 до 16.

Претендент, зокрема, повинен буде надати штатний розклад аудиторської фірми; інформацію про кваліфікацію керівника, аудиторів аудиторської фірми і впродовж яких ми надавали аудиторських послуг банкам; сертифікати від міжнародних організацій, що підтверджують кваліфікацію в сфері МСФЗ не менше двох працівників; а також підтвердження щорічного навчання аудиторів за програмою Аудиторської палати України.

Крім того, Нацбанк хоче знати інформацію про надання аудиторських послуг банкам з подачею копій таких договорів за останні два роки, а не за рік, як зараз.

Іншою зміною є збільшення мінімального числа аудиторів, що мають сертифікати аудитора банків, з двох до п'яти і подача додатково документів про кваліфікацію в сфері бухгалтерського обліку та аудиту ще не менше п'яти інших штатних працівників аудиторської фірми, які залучаються до виконання завдань з аудиту.

Проект також передбачає подачу документа, що підтверджує право власності або право користування на строк не менше одного року приміщенням, яке буде використовуватися для здійснення аудиторської діяльності, і інформацію про орендодавця.

Ще одна нова вимога в документі – інформація про наявність комп'ютерної техніки, програмного забезпечення, комунікаційних засобів і інших технічних умов, що забезпечують якісне проведення аудиторської перевірки банків.

Як повідомлялося, в липні Національний банк України виключив ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» (Київ, українська структура PwC) з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності Приватбанку, зокрема, розміру кредитного ризику і регулятивного капіталу.

У 2015-2016 роках за порушення при проведенні аудиту банків НБУ заборонив проводити аудиторські перевірки банків 9 компаніям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті