У Південній Кореї хочуть ввести податок на роботів
Противники законопроекту вважають, що новий закон призведе до зменшення доходної частини бюджету

Південна Корея може стати першою країною світу, яка введе податок на роботів. Уряд країни зробив перший крок до цього, підготувавши відповідний законопроект.
Про це пише ITC.
Південна Корея є найбільш роботизованою країною світу – на кожні 10 000 співробітників тут доводиться 531 «розумний» пристрій. При цьому в країні стрімко зростає безробіття – у 2017 році кількість безробітних громадян склала 1,17 млн осіб. Найчастіше роботи позбавляють роботи працівників з середньою і низькою кваліфікацією.
Саме з цієї причини уряд країни не зацікавлений в прискоренні автоматизації. Заради боротьби з безробіттям адміністрація Мун Чже Іна готова збільшити податкове навантаження на корейський інноваційний сектор – один з найпотужніших в світі, тим самим демотивуючи компанії вкладати кошти в автоматизоване виробництво, зберігши таким чином робочі місця для громадян країни.
Цікаво, що новий податок планують зробити непрямим: для підприємств з автоматизованим виробництвом просто уріжуть податкові пільги, введені попереднім урядом як економічний стимул для найбільш інноваційних компаній.
Якщо закон вступить в силу, Південна Корея стане першою країною, яка змінить свою податкову систему в світлі наступаючої роботизації.
Противники законопроекту вважають, що новий закон негативно позначиться на розвитку технологій штучного інтелекту, а разом з цим – призведе до зменшення доходної частини бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].