У Південній Кореї хочуть ввести податок на роботів

У Південній Кореї хочуть ввести податок на роботів

Противники законопроекту вважають, що новий закон призведе до зменшення доходної частини бюджету

У Південній Кореї хочуть ввести податок на роботів
Фото: pixabay.com

Південна Корея може стати першою країною світу, яка введе податок на роботів. Уряд країни зробив перший крок до цього, підготувавши відповідний законопроект.

Про це пише ITC.

Південна Корея є найбільш роботизованою країною світу – на кожні 10 000 співробітників тут доводиться 531 «розумний» пристрій. При цьому в країні стрімко зростає безробіття – у 2017 році кількість безробітних громадян склала 1,17 млн осіб. Найчастіше роботи позбавляють роботи працівників з середньою і низькою кваліфікацією.

Саме з цієї причини уряд країни не зацікавлений в прискоренні автоматизації. Заради боротьби з безробіттям адміністрація Мун Чже Іна готова збільшити податкове навантаження на корейський інноваційний сектор – один з найпотужніших в світі, тим самим демотивуючи компанії вкладати кошти в автоматизоване виробництво, зберігши таким чином робочі місця для громадян країни.

Цікаво, що новий податок планують зробити непрямим: для підприємств з автоматизованим виробництвом просто уріжуть податкові пільги, введені попереднім урядом як економічний стимул для найбільш інноваційних компаній.

Якщо закон вступить в силу, Південна Корея стане першою країною, яка змінить свою податкову систему в світлі наступаючої роботизації.

Противники законопроекту вважають, що новий закон негативно позначиться на розвитку технологій штучного інтелекту, а разом з цим – призведе до зменшення доходної частини бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло