НБУ: криптовалюта Bitcoin небезпечна для заощаджень коштів

НБУ: криптовалюта Bitcoin небезпечна для заощаджень коштів

Правовий статус криптовалют в Україні досі не визначений

НБУ: криптовалюта Bitcoin небезпечна для заощаджень коштів
Фото: pixabay.com

Національний банк вважає, що криптовалюта Bitcoin є небезпечною для заощаджень населенням власних коштів.

Про це в ефірі телеканалу UATV повідомив заступник директора департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан Кравець, передає Finance.

“Якщо ми говоримо про збереження коштів, то можу сказати, що це небезпечно. Це не регулюється, обмінні курси незрозумілі і волатильність цього ринку дуже висока”, – сказав він.

Також було зазначено, що Bitcoin непопулярний для щоденних безготівкових платежів через  тривалість і складність транзакції.

Представник НБУ нагадав, що правовий статус криптовалют в Україні не визначений.

“У світі немає єдиного розуміння, що таке Bitcoin. Якісь країни вважають, що криптовалюти – це актив, а дехто сприймає як товар. Тут різні розуміння і відповідно різне поняття в оподаткуванні та управлінні цим”, – зазначив Кравець.

Він повідомив, що НБУ ініціював засідання комітету з фінансової стабільності, до якого входять фінансові регулятори для обговорення статусу Bitcoin в Україні.

Bitcoin – пірінгова платіжна система, яка використовує однойменну розрахункову одиницю і однойменний протокол передачі даних.

Випуск першої криптовалюти відбувся в 2009 році.

Хоча зараз у світі налічується понад дві тисячі різновидів криптовалюти, біткоїн все ще залишається лідером за ринковою капіталізацією – станом на березень 2017 року вона складала $20 млрд. Більше про криптовалюту можна дізнатися тут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті