Литва добиватиметься, щоб ЄС виплачував Україні 5 млрд євро щороку

Литва добиватиметься, щоб ЄС виплачував Україні 5 млрд євро щороку

Україні потрібна програма допомоги в післявоєнний період, схожа на план Маршалла

Литва добиватиметься, щоб ЄС виплачував Україні 5 млрд євро щороку
фото Facebook Степан Кубів

Литовський Сейм підготував «Новий європейський план для України» – програма допомоги, яка передбачає виділення Києву щорічної підтримки від ЄС мінімум в € 5 млрд. Про це написав міністр економічного розвитку України Степан Кубів на своїй сторінці у Facebook.

Він назвав цю програму підтримки схожою на план Маршалла з відновлення європейських країн.

«Ця ініціатива литовського Сейму передбачає економічну, політичну і фінансову допомогу для України в контексті євроінтеграції. Йдеться про як мінімум про €5 млрд щорічної підтримки реформ, спрямованих на економічне зростання і розвиток», – написав Кубів.

За словами міністра, зараз цей проект активно обговорюється в ключових міжнародних інститутах, щоб забезпечити формування «групи друзів України», а також потрібної підтримки плану для його втілення.

План Маршалла – програма допомоги по відновленню Європи в післявоєнний період, запропонована в 1947 році держсекретарем США Джорджем Маршаллом. План був спрямований на відновлення виробництва в Європі, зняття торгових бар'єрів між колишніми противниками, відновлення європейської економіки. Слід зазначити, що допомогу в рамках плану не отримали країни Східної Європи через позицію СРСР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті