4G в Україні: Уряд відкриває діапазон 1800МГц

4G в Україні: Уряд відкриває діапазон 1800МГц

До кінця року планується проведення тендеру на видачу 4G-ліцензій

4G в Україні: Уряд відкриває діапазон 1800МГц
Фото Pixabay

Уряд вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Вони передбачають проведення гармонізації спектра для систем мобільного зв'язку четвертого покоління у діапазоні 1800 МГц, інформує Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, це дозволить запустити радіотехнологію 4G, що стимулює розвиток вітчизняної сфери телекомунікацій та сприятиме підвищенню інвестиційного клімату України.

Тендер на видачу 4G-ліцензій планують провести до кінця 2017 року. В результаті Уряд розраховує залучити до держбюджету щонайменше 3,975 млрд грн.

«Внесеними до Плану змінами також вирішується питання про гармонізацію спектра пристроїв короткого радіуса дії (медичні радіоімпланти, пристрої для вимірювання рівня заповнення закритих резервуарів, автомобільні радари безпеки дорожнього руху тощо)», – зазначили в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.

В прес-службі компанії “Київстар” зазначають, що діапазон 1800МГц є найбільш універсальним і популярним для розвитку технології LTE. У світі наразі працюють понад 580 комерційних мереж 4G, половина з них – на частотах 1800 МГц.

Як вже повідомляв Mind, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації розраховує, що восени 2017 року буде проведено два тендери на впровадження зв'язку 4G в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц.

За підрахунками НКРЗІ початкова вартість частот в діапазоні 2600 МГц складе 2,3 млрд грн, а 1800 МГц – майже 4 млрд грн. Крім того, планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є «Київстар», «Vodafone Україна», «ММДС Україна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті