Держрегулятор оцінив 4G у 6,3 млрд грн

Держрегулятор оцінив 4G у 6,3 млрд грн

Гройсман: сьогодні ми приймемо рішення про прозору, чесну підготовку продажу ліцензії частот 4G

Держрегулятор оцінив 4G у 6,3 млрд грн
Фото pixabay.com

НКРЗІ розраховує, що восени 2017 року проведено два тендери на впровадження зв'язку 4G в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц. За підрахунками НКРЗІ початкова вартість частот в діапазоні 2600 МГц складе 2,3 млрд грн, а 1800 МГц – майже 4 млрд грн. Крім того, планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є «Київстар», «Vodafone Україна», «ММДС Україна».

Про це повідомляє Інтерфакс.

Кабмін має намір затвердити конкурс на покупку ліцензій на частоти четвертого покоління рухомого (мобільного) радіозв'язку 4G. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Гройсман підкреслив, що у цій сфері важливо уникнути корупції і тіньових домовленостей.

«Сьогодні ми приймемо рішення про прозору, чесну підготовку продажу ліцензії частот 4G», – сказав прем'єр.

Він нагадав, що проект даного рішення пройшов обговорення у профільному комітеті парламенту.

Також Гройсман доручив голові Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформації, перевірити якість мобільного зв'язку 3G різних операторів.

Як повідомлялося, НКРЗІ в на початку 2015 завершила тендер на надання ліцензій в стандарті UMTS (3G), реалізувавши три 15-річних ліцензії на загальну суму понад 8,77 млрд грн.

Переможцями тендеру визнані три провідні гравці ринку мобільного зв'язку: АТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна» і ТОВ «Астеліт» (бренд life). При стартовій ціні в 2,7 млрд грн найбільшу суму за ліцензію в зазначеному діапазоні заплатив «Астеліт» – 3,355 млрд грн, найменшу в 2,7 млрд грн – «Київстар», тоді як «МТС Україна» – 2,715 млрд грн.

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, прийняла за основу проект змін до постанови Кабміну щодо розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 1800 МГц.

Також Комісія схвалила пропозиції про внесення необхідних змін до плану використання радіочастотного ресурсу України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті