АМКУ: з 2015 року кількість скарг збільшилась втричі
Категорія порушень при цьому майже не змінилася

Загальна статистика скарг, які надійшли протягом 2015-2017 років, вказує на те, що із початком функціонування системи публічних закупівель (ProZorro) кількість скарг до Антимонопольного комітету постійно зростає, а також збільшується кількість порушень з боку замовників під час проведення торгів, повідомляє прес-служба АМКУ.
Рік | Кількість скарг |
2015 | 1350 |
2016 | 3100 |
18.08.2017 | понад 3500 |
Причиною такого збільшення скарг в АМКУ називають довіру з боку підприємств до органу оскарження,а також відкритість пропозицій конкурентів, що дозволяє суб'єктам господарювання самостійно виявляти порушення в пропозиціях конкурентів.
У повідомленні зазначається, що за період функціонування органу оскарження з 2010 року категорія порушень майже незмінна: встановлення дискримінаційних умов у документації, у тому числі, встановлення технічних вимог під конкретного постачальника; дискримінаційний підхід під час розглядупропозицій учасників (неправомірне відхилення учасника або обрання переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає умовамдокументації).

У АМКУ зазначають, що за період 2016-2017 років найбільше скаржаться на ПАТ «Укрзалізниця» та її філії/підрозділи, за вказаний період надійшло більше 500 скарг.
“Поряд з недотриманням замовниками вимог законодавства у сфері публічних закупівель слід закцентувати увагу на значному збільшенню випадків зловживань з боку учасників торгів (у тому числі, потенційних) під час оскарження процедур публічних закупівель.”, – йдеться в повідомленні АМКУ.
Нагадаємо, 14 серпня Антимонопольний комітет України зобов'язав виробників мінеральних добрив щомісяця надавати інформацію про ціни на цьому ринку, обсяги виробництва міндобрив, реалізації на внутрішньому ринку і на експорт.
У разі порушення зазначеними компаніями законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ обіцяє застосувати заходи впливу в рамках своїх повноважень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].