АМКУ: з 2015 року кількість скарг збільшилась втричі

АМКУ: з 2015 року кількість скарг збільшилась втричі

Категорія порушень при цьому майже не змінилася

АМКУ: з 2015 року кількість скарг збільшилась втричі
Фото УНІАН

Загальна статистика скарг, які надійшли протягом 2015-2017 років, вказує на те, що із початком функціонування системи публічних закупівель (ProZorro) кількість скарг до Антимонопольного комітету постійно зростає, а також збільшується кількість порушень з боку замовників під час проведення торгів, повідомляє прес-служба АМКУ.

Рік Кількість скарг
2015 1350
2016 3100
18.08.2017 понад 3500

Причиною такого збільшення скарг в АМКУ називають довіру з боку підприємств до органу оскарження,а також відкритість пропозицій конкурентів, що дозволяє суб'єктам господарювання самостійно виявляти порушення в пропозиціях конкурентів.

У повідомленні зазначається, що за період функціонування органу оскарження з 2010 року категорія порушень майже незмінна: встановлення дискримінаційних умов у документації, у тому числі, встановлення технічних вимог під конкретного постачальника; дискримінаційний підхід під час розглядупропозицій учасників (неправомірне відхилення учасника або обрання переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає умовамдокументації).

АМКУ: з 2015 року кількість скарг збільшилась втричі
prozorro.gov.ua

У АМКУ зазначають, що за період 2016-2017 років найбільше скаржаться на  ПАТ «Укрзалізниця» та її філії/підрозділи, за вказаний період надійшло більше 500 скарг.

“Поряд з недотриманням замовниками вимог законодавства у сфері публічних закупівель слід закцентувати увагу на значному збільшенню випадків зловживань з боку учасників торгів (у тому числі, потенційних) під час оскарження процедур публічних закупівель.”, – йдеться в повідомленні АМКУ.

Нагадаємо, 14 серпня Антимонопольний комітет України зобов'язав виробників мінеральних добрив щомісяця надавати інформацію про ціни на цьому ринку, обсяги виробництва міндобрив, реалізації на внутрішньому ринку і на експорт.

У разі порушення зазначеними компаніями законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ обіцяє застосувати заходи впливу в рамках своїх повноважень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло