НКЦПФР спростила процедуру отримання дозволу на обіг іноземних цінних паперів в Україні

НКЦПФР спростила процедуру отримання дозволу на обіг іноземних цінних паперів в Україні

Також скасовано необхідність наявності активів іноземного емітента на території України

НКЦПФР схвалила доопрацьований проект рішення «Про внесення змін до положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», яким процедура отримання дозволу на обіг іноземних цінних паперів істотно спрощується.

Про це повідомляє Finance.

Національний депозитарій (НДУ) розширив перелік суб'єктів, які можуть звернутися до НКЦПФР за отриманням допуску, раніше це була компетенція виключно іноземного емітента, тепер заявником може бути і НДУ.

Також, нововведеннями проекту вирішено істотно скоротити перелік документів, які необхідно подавати заявнику (емітенту або НДУ), а оборот іноземних цінних паперів одночасно дозволений як на біржовому, так і на позабіржовому ринку.

Крім того, проектом рішення скасовується необхідність наявності активів іноземного емітента на території України.
Відзначається, що НКЦПФР також скасовує поняття «граничного обсягу цінних паперів», що допускаються до обігу на території України, а отже дозвіл поширюється на всі цінні папери відповідного випуску.

Повідомляється, що з питань, які стосуються введення іноземних цінних паперів в депозитарній системі України, слід звертатися до відділу міжнародних відносин та розвитку діяльності НДУ.

НДУ радить здійснювати покупку іноземних цінних паперів виключно через ліцензованих торговців цінними паперами в Україні (перелік ТЦП на сайті НКЦПФР) або через брокерів, які є ліцензованими в країнах Європейського Союзу або в країнах з аналогічним європейського режимом регулювання.

14 липня НЦКБФР внесла зміни в правила Національного депозитарію (НДУ) з цінних паперів України.

Національний депозитарій 17 липня оприлюднив вимоги до нового програмного комплексу з депозитарного обслуговування, що стане першим етапом до оновлення програмного забезпечення системи депозитарного обліку ринку цінних паперів України.

Очікується, що система буде мати можливість взаємодіяти з іноземними та міжнародними Центральними депозитаріями та з системами, які забезпечують грошові розрахунки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло