Український телеком-оператор пропустив дзвінки з Криму

Український телеком-оператор пропустив дзвінки з Криму

Суд зобов'язав регулятора впровадити алгоритм і процедури заборони на прийом дзвінків з окупованого Криму, але Нацкомісія цього не зробила

Український телеком-оператор пропустив дзвінки з Криму
Фото: pixabay.com

Після анексії Криму Росією в Україні операторам кілька років тому заборонили маршрутиризувати кримський телефонний трафік з російськими кодами. Але з 10 по 30 травня 2016 року регулятор провів перевірку діяльності Євротранстелеком (ЄТТ), в ході якої був зафіксований пропуск трафіку голосової телефонії з номерів 7-365-ХХХХХХХ і 7-869-ХХХХХХХ. Всього вдалося засікти 5 викликів.

Про це повідомляє ЛІГА.

Минулого місяця Вищий адмінсуд задовольнив касацію одного з найбільших українських магістральних телеком-операторів ЄТТ в тривалій суперечці з Національною комісією з питань регулювання зв'язку. Суперечка почалась саме через маршрутизацію телефонного трафіку на номери, виділені Росією для телеком-компаній анексованого Криму.

У суді першої інстанції переміг оператор, апеляційний адмінсуд визнав правоту.

Суд порахував, що в операторів іноді могли бути підстави не блокувати телефонний трафік з окупованого Криму з російських номерів. У той же час, номерний ресурс, з якого надходили дзвінки, був незаконно виділений РФ для використання на території окупованого Криму і міста Севастополя.

Нагадаємо, що НКРЗІ ще в листопаді 2014 року розмістила на своєму сайті рекомендацію про припинення маршрутизації трафіку в форматах номерів 7-365-ХХХХХХХ, 7-869-ХХХХХХХ, 7-978-60ХХХХХ – 7-978-64ХХХХХ, 7-978-9ХХХХХХ та інших, виданих РФ для Криму і Севастополя.

Адмінсуд підтвердив, що рішення комісії, прийняте в березні 2015 року, містить заборону на здійснення маршрутизації міжнародного трафіку з використанням номерного ресурсу Російської Федерації з тимчасово окупованої території України.

Однак, незважаючи на це рішення, Феміда все одно виявилася на стороні ЄТТ. Суддя третьої судової інстанції визнав у результаті, що, згідно з положенням про НКРЗІ, регулятор зобов'язаний розробити і впровадити алгоритм і процедури такої заборони. Але він так і не зробив цього.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло