Укрзалізниця: кількість пасажирів до Європи та назад збільшилася в 8 разів

Укрзалізниця: кількість пасажирів до Європи та назад збільшилася в 8 разів

При цьому пасажиропотік до Росії знизилася на 11%

Укрзалізниця: кількість пасажирів до Європи та назад збільшилася в 8 разів
Фото УНІАН

«Укрзалізниця» за 7 місяців поточного року перевезла до Євросоюзу і назад 138,5 тис. пасажирів, що в 8,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому на маршрутах з Росією перевезено 1,1 млн пасажирів – на 11% менше, ніж минулого року, повідомляє ЦТС.

Тенденція до збільшення попиту на залізничні перевезення з України в Європу і назад спостерігається протягом останніх декількох років.

Рік 2015 2016 2017 (7 місяців)
Кількість пасажирів 28,7 тис. 33 тис. 138,5 тис.

У той же час в українсько-російському напрямку і назад в останні п'ять років пасажиропотік зменшується.

Рік 2012 2013 2014 2015 2016 2017 (7 місяців)
Кількість пасажирів 11,1 млн 10,7 млн 4,3 млн 2,4 млн 2 млн 1,1 млн

«З введенням безвіза «Укрзалізниця» активно розвиває ринок перевезень між Україною та країнами ЄС.», – зазначили в УЗ.

Всього з України наразі курсують поїзди до шести країн Євросоюзу: Польщу, Словаччину, Чехію, Угорщину, Румунію і Болгарію.

Як вже повідомляв Mind, протягом останнього року в УЗ спостерігається масовий відтік кадрів до Європи, особливо, після введення безвізового режиму.

«Для мене стало відкриттям, що в УЗ є серйозна кадрова проблема. Протягом останніх двох років, а особливо цього року, після введення безвізового режиму з ЄС, у нас великий відтік кадрів. Досвідчені працівники, іноді цілими бригадами, їдуть працювати на європейські залізниці. У наших залізничників висока кваліфікація, і там на них великий попит. Причини зрозумілі – вони їдуть туди за більш високими зарплатами», – прокоментував в.о голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло