Генпрокуратура викрила схему розкрадання коштів компаніями Фірташа

Генпрокуратура викрила схему розкрадання коштів компаніями Фірташа

Група компаній використовувала також схему ухилення від сплати податків

Генпрокуратура викрила схему розкрадання коштів компаніями Фірташа
Фото УНІАН

Генпрокуратура України спільно з поліцією викрила незаконну схему розкрадання коштів і ухилення від сплати податків групою підприємств шляхом використання страхового ринку, повідомляє прес-служба ГПУ.

Правоохоронці встановили, що протягом 2015-2017 років члени організованого злочинного угруповання, з метою розкрадання коштів та ухилення від сплати податків підприємствами ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ТОВ «Межріченський ГЗК», ПРАТ «Юкреніан Кемікал Продактс», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та іншими, які входять в бізнес-групу «GROUP DF» Дмитра Фірташа, була організована діяльність ряду фіктивних підприємств і підконтрольних страхових компаній.

Для виведення коштів у тіньовий сектор економіки зазначені підприємства та страхові компанії ПРАТ «СК «Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «ДІМ Страхування» уклали договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні внески.
«Застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не повинні були настати, про що було достовірно відомо членам злочинного угруповання», – пояснили в ГПУ

ГЕНПРОКУРАТУРОЮ СПІЛЬНО З НАЦПОЛІЦІЄЮ УКРАЇНИ ВИКРИТО НЕЗАКОННУ СХЕМУ, СПРЯМОВАНУ НА РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ ТА УХИЛЕННЯ ВІД ...

Опубликовано Генеральна прокуратура України 22 августа 2017 г.

Розкрадання коштів здійснювалися шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу цінних паперів інших підконтрольних фіктивних підприємств і підставних фізичних осіб.

“Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів, страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи”, – констатують в Генпрокуратурі.

Наразі проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях і місцях проживання осіб, причетних до скоєння злочину.

Генпрокуратура викрила схему розкрадання коштів компаніями Фірташа
Фото sd.ua

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України зобов'язав виробників мінеральних добрив щомісяця надавати інформацію про ціни на цьому ринку, обсяги виробництва міндобрив, реалізації на внутрішньому ринку і на експорт.

Інформацію про ціни зобов'язані надавати ПАТ «Азот» (Черкаси), ПАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання» Азот» , ПАТ «Дніпроазот» , ПАТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив» , ТОВ «НФ Трейдінг Україна».

У разі порушення зазначеними компаніями законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ обіцяє застосувати заходи впливу в рамках своїх повноважень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті