Суд зобов’язав завод Фірташа виплатити 47 млн грн «Черкасиобленерго»

Суд зобов’язав завод Фірташа виплатити 47 млн грн «Черкасиобленерго»

НАБУ довело, що «Азот» ухилявся від оплати спожитої електроенергії

Суд зобов’язав завод Фірташа виплатити 47 млн грн «Черкасиобленерго»
Фото УНІАН

Національне антикорупційне бюро в судовому порядку визнало недійсним договір між ВАТ «Азот» бізнесмена Дмитра Фірташа, ПрАТ «Енергомережа» і ВАТ «Черкасиобленерго», через який інтересам держави було завдано збиток в розмірі понад 47 млн ​​гривень, повідомляє прес-служба НАБУ.

Вищий господарський суд 22 серпня змінив рішення судів першої та апеляційної інстанцій, задовольнивши відповідний позов бюро по всім доводам, зазначеним в ньому, в тому числі про порушення інтересів держави і суспільства.

У НАБУ нагадують, що «Азот», «Енергомережа» і «Черкасиобленерго» в січні 2015 року уклали договір, за яким всупереч вимогам закону «Про електроенергетику» і «Правил користування електричною енергією» передбачалося перевести борг «Азоту» на «Енергомережу».

«Так, «Азот» ухилився від оплати за спожиту електроенергію в рамках зобов'язань, що виникли на підставі договору про постачання електричної енергії, укладеного між «Азотом» і «Черкасиобленерго», – йдеться в повідомленні.

За даним фактом детективи НАБУ влітку 2016 року зареєстрували кримінальне провадження. В ході розслідування Національне бюро подало позов про визнання недійсним відповідного договору.

«Згідно з рішенням суду, ПАТ «Азот» має перерахувати 47 млн ​​грн на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання ВАТ «Черкасиобленерго». Після зарахування до цих коштів буде застосований алгоритм оптового ринку електричної енергії України», – повідомляє прес-служба НАБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло