У Німеччині зафіксували рекордний бюджетний профіцит за І півріччя 2017

У Німеччині зафіксували рекордний бюджетний профіцит за І півріччя 2017

Більший показник країна демонструвала лише одного разу у 2000 році

У Німеччині зафіксували рекордний бюджетний профіцит за І півріччя 2017
фото з pixabay.com

Німеччина зафіксувала рекордний надлишок бюджетних кошів за січень-червень, що демонструє невпинне зростання найбільшої економіки Європи. Про це повідомляє The Local.

За даними Федерального статистичного управління, усі рівні влади – федеральні, регіональні та муніципальні – разом зібрали за зазначений період на 18,3 млрд євро більше ніж витратили.

Державні прибутки від податків, соціальних внесків та інших джерел склали 724 млрд євро, що на 4,3% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Видатки зростали таким же темпом, збільшившись на 4,3% до 705 млрд євро.

З ВВП за І півріччя у 1,6 трлн євро, профіцит бюджету склав близько 1,1% від ВВП.

Але влада попередила, що цифри за перше півріччя не можна переносити на весь рік, оскільки разові випадки можуть мати великий вплив на державні фінанси.

Нагадаємо,ВВП Німеччини у ІІ кварталі зріс на 0,6%, що демонструє невелике сповільнення у порівнянні з показником у 0,7% за попередній квартал.

 Між тим, імпорт зріс більше ніж експорт на 1,7% у порівнянні з прогнозованими 0,7%, що дещо послабило його внесок в зростання ВВП з торгового балансу.

Поки що сильне зростання в І півріччі не підштовхнуло Берлін переглянути свій прогноз ВВП на весь рік з обережного прогнозу в 1,5%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло