Нові санкції США проти Росії зірвали синдикацію кредиту Intensa Sanpaolo у 5 млрд євро

Нові санкції США проти Росії зірвали синдикацію кредиту Intensa Sanpaolo у 5 млрд євро

Західні банки бояться мати справу з угодами за участі Росії

Італійський банк Intesa Sanpaolo має проблеми із синдикацією кредиту для компанії Glencore  та Суверенного фонду Катару, який було надано для фінансування їх покупки долі в російській нафтовій компанії «Роснєфть», через нові санкції США. Про це повідомляє Reuters.

Західні банки, в тому числі із США та Франції, до сих пір відкладають свою участь в синдикації кредиту в розмірі 5,2 млрд євро, який надав банк Intensa минулого року.

Intensa запросив близько 15 банків приєднатись до кредиту, коли банк розпочав синдикацію у травні. Надання кредиту такого розміру зазвичай займає від 4 до 6 тижнів до синдикації.

Банківські джерела повідомили, що їх відділи мають розібратись із новими санкціями.

До того ж,синдикація ускладнюється політичним протистоянням між Катаром та Саудівською Аравією. Банки дуже обережно підходять до здійснення угод із участю Катару, оскільки це може нашкодити їх відносинам із Саудівською Аравією, а також трьома країнами Перської затоки.

«Синдикація застрягла через нові санкції США проти Росії. Нові санкції настільки обширні, що вони напевно вплинуть на усі схожі угоди за участю російських фірм», – сказав представник лондонського банку, якого було запрошено до синдикації.

Як повідомляється, італійський уряд стверджує, що кредит не протирічить новим санкціям.

Синдикація мала на меті знизити ризик для Intensa,який досі надавав кошти самостійно. Кредит допоміг швейцарській трейдинговій компанії Glencore та катарському інвестиційному органу придбати 19,5% акцій «Роснєфті», щоб допомогти російському уряду «закрити» бюджетні дірки».

Ще в 2014 році американські та європейські санкції заборонили російським державним та багатьом приватним компанія залучати новий капітал, але залишили певні лазівки для збору коштів.

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про посилення антиросійських санкцій. Кому загрожують санкції, проти кого спрямовано закон і чого чекати Україні можна прочитати в матеріалі Mind: «Американська відповідь: по кому вдарять санкції проти РФ».

Як повідомлялось, ще на початку червня Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та ОАЕ розірвали усі дипломатичні зв’язки із Катаром, за фінансування країною тероризму. Ось уже кілька місяців країни не можуть дійти згоди та владнати конфлікт, що спричиняє напруженість у регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло