Уряд впровадить регулярний моніторинг ключових параметрів земельних відносин

Уряд впровадить регулярний моніторинг ключових параметрів земельних відносин

Нове впровадження дасть можливість оперативного реагування на ризики та виведе земельні відносини на новий рівень прозорості

Уряд впровадить регулярний моніторинг ключових параметрів земельних відносин
Фото: pixabay.com

З 1 вересня впроваджується взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній  основі. Таке рішення було прийняте відповідно до постанови Уряду від 23 серпня. В Україні також буде здійснюватися регулярний моніторинг ключових показників у сфері землекористування, інформація про які буде доступна громадянам.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

Зокрема, будуть акумулюватися наступні групи даних: склад земель,  кількість землевласників та землекористувачів, середній розмір земельних ділянок, реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, кількість та площа ділянок, переданих в оренду, наданих у користування та переданих у власність громадянам безоплатно, суми нарахованих та сплачених платежів за користування земельними ділянками – всього понад 140 показників.

«Крім того, ми розраховуємо  на підвищення ефективності  розпорядження земельними ресурсами з боку місцевих громад, оскільки вони отримують потужний національний аналітично-інформаційний інструмент для фахового прийняття рішень у сфері землекористування», – підкреслив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства Максим Мартинюк.

Мартинюк зауважив, що відображення стану та тенденцій розвитку земельних відносин дасть можливість оперативного реагування на ризики та виведе земельні відносини на принципово новий рівень відкритості, оскільки вся інформація буде акумульована та доступна громадськості та міжнародним організаціям.

Нагадаємо, що Mind спільно з громадським об’єднанням «Інтерньюз-Україна» та за підтримки Посольства Фінляндії в Україні представляє спецпроект «Путівник по реформам». Ми будемо відстежувати поточний стан реформи, аналізувати ключові дії та їхню корисність, а також збирати думки експертів та бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло