В цьому році Україна повинна виплатити за зовнішніми боргами $2,2 млрд

В цьому році Україна повинна виплатити за зовнішніми боргами $2,2 млрд

Нинішній рівень валютних резервів задовільний тільки в короткостроковій перспективі

До грудня 2017 року Україна повинна виплатити за валютними суверенними зобов'язаннями $2,2 млрд. З цієї суми $637 млн становлять платежі МВФ і $700 млн – погашення валютних ОВДП, решта йде на купонні виплати за євробондами.

Цього року Національний банк України виплатив МВФ $450 млн. Чисті надходження до валютних резервів за 8 місяців склали $786 млн (за 8 місяців 2016 – $ 1,28 млрд), пише Liga.net.

НБУ заявляв про мету збільшити ЗВР (з урахуванням траншу МВФ) до кінця року до $20 млрд (на початок серпня $17,8 млрд). Однак, як зазначає видання, закупівля валюти в резерви восени виглядає сумнівно. Крім того, в липні-серпні Мінфін розмістив валютні ОВДП на $0,5 млрд і учасники ринку очікують додаткові випуски цих паперів.

Що буде з резервами далі (враховуючи, що відповідно до програми МВФ до кінця 2018 року резерви потрібно наростити до $ 35 млрд) ні в НБУ, ні в Мінфіні поки не коментують, обмежуючись більш короткостроковими прогнозами.

За оцінками учасників ринку, нинішній рівень валютних резервів комфортний тільки в короткостроковій перспективі. Це актуалізує, зокрема, розміщення євробондів (за оцінками НБУ, випуск паперів на $2 млрд може відбутися в 2018 році).

Всього в наступному році виплати уряду за валютними зобов'язаннями повинні скласти $4 млрд (в т.ч. $1,1 млрд – за валютними ОВДП), а в 2019-2020 роках – $13,5 млрд (з урахуванням виплат держбанків і «Укрзалізниці»).

Питання збільшення держборгу в останні декілька років та виплата великого обсягу зовнішніх боргів у 2019–2020 роках неминуче асоціюються з можливим дефолтом держави. Наскільки це ймовірно і які перспективи є у держави в напрямку роботи з зовнішнім боргом, спеціально для Mind аналізував експерт Данило Монін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло