В Кенії заборонили використовувати поліетиленові пакети

В Кенії заборонили використовувати поліетиленові пакети

Порушникам доведеться або сплачувати $38 000 або сідати за грати

В Кенії заборонили використовувати поліетиленові пакети
фото Shutterstock

Заборона на використання поліетиленових пакетів у Кенії набрала чинності у понеділок. Максимальний штраф, який загрожує порушникам складатиме $38 000 або 4 місяці ув’язнення. Про це повідомляє ABC News.

Згідно із заявою уряду Кенії, заборона розповсюджується на використання, виготовлення та імпорт поліетиленових пакетів. Мінімальний штраф складатиме $19 000 або ув’язнення терміном до 1 року. Виключення було зроблено лише для тих, хто випускає такі пакети з промисловою метою.

Тонкі пластикові пакети засмічують вулиці столиці Кенії, Найробі, і сприяють утворенню звалищ. Уряд країни заявляє, що пакети наносять шкоди навколишньому середовищу, забивають каналізацію та не розкладаються. Крім цього, пакети також наносять шкоду сільськогосподарським угіддям, забруднюють туристичні об’єкти та є ідеальним місцем для проживання та розмноження москітів, які несуть малярію та лихорадку денге.

Згідно з даними програми захисту навколишнього середовища, в Кенії щорічно продається близько 100 млн поліетиленових пакетів.

Аналогічні заборони були введені і у ряді інших африканських країн, таких як Камерун, Гвінея-Бісау, Малі, Уганда, Ефіопія, Мавританія та Малаві..

Деякі кенійські виробники заявили, що це коштувати багатьом людям робочих місць, але міністр навколишнього середовища Джуди Вахунгу минулого тижня сказала, що,натомість, більше робочих місць буде створено для виготовлення пакетів із екологічно чистих матеріалів.

Поліетиленові пакети є однією із складових до 8 млн тонн пластику, який потрапляє в океан кожного року. За наявними даними, до 2025 року в океанах буде більше пластику, ніж риби. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло