Збитки від Харві складуть $30 млрд, страховка не покриє навіть третину – Bloomberg

Збитки від Харві складуть $30 млрд, страховка не покриє навіть третину – Bloomberg

Страхові поліси мешканців штату Техас включають руйнування від урагану, але не від повені

Збитки від Харві складуть $30 млрд, страховка не покриє навіть третину – Bloomberg
Фото Texas Military Department

Збитки від урагану «Харві» можуть скласти близько $30 млрд, включаючи наслідки для економіки від шквального руйнівного вітру та безжалісної повені. Такі дані навів фахівець з моделювання катастроф Чак Уотсон з компанії Enki Research, повідомляє Bloomberg.

Це відносить «Харві» до переліку восьми найбільш руйнівних ураганів для економіки Сполучених Штатів. Девід Хавенс, страховий аналітик Imperial Capital, стверджує, що остаточна сума може скласти до $100 млрд.

За словами Уотсона, що в суму $30 млрд враховуються такі наслідки від урагану, як вплив сильного відтоку робочої сили, порушення в роботі енергозабезпечення та транспортної системи регіону.

Експерт зазначає, що страховка покриє менше третини збитків – 27%, за його словами. Це тому, що типові страхові поліси покривають збитки від урагану, під яким розуміється шквальний вітер, але не повінь. Збитки від повені йдуть окремим полісом і значно дорожчі, але в більшості постраждалих цей поліс не оформлений, зазначає експерт. Тому що в цьому районі зазвичай не буває повеней.

В районі Х'юстона кількість опадів вже перевищила рівень тропічного шторму «Еллісон» в 2001 році, який завдав шкоди в розмірі $12 млрд. Тоді страхуванням було покрито тільки $5 млрд.

Ці шторми поступаються урагану «Катріна», який вдарив у 2005 році по Новому Орлеану. За оцінками експертів, він завдав збитків у розмірі $160 млрд. Близько 47% руйнувань після «Катріни» були покриті страхової галуззю.

Ураган «Харві» став найсильнішим у штаті Техас з 1961 року і найбільш потужним на території США з 2005 року. За даними видання The Guardian, від урагану вже загинуло 8 людей.

Президент США Дональд Трамп ввів у Техасі режим стихійного лиха. Через ураган Valero Energy Corp., Flint Hills Resources і Citgo Petroleum Corp. закрили свої нафтопереробні заводи в Техасі, що може спричинити дефіцит палива в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло