Представники країн, які підтримують Транстихоокеанське партнерство, зберуться щоб змінити торгову угоду

Представники країн, які підтримують Транстихоокеанське партнерство, зберуться щоб змінити торгову угоду

Без США угода припинила бути дієвою

11 країн, які підтримують Транстихоокеанське партнерство (TPP), розглядають внесення поправок до торгової угоди. Офіційні представники зустрінуться у Сіднеї для переговорів для того, щоб оживити угоду. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Серед областей, які обговорюються, В’єтнам піднімає перспективу змін в положеннях щодо трудових прав та інтелектуальної власності. Як повідомляється, саме В’єтнам був однією із країн, яка отримувала найбільшу економічну вигоду від більш широкого доступу до ринку США.

Однак початкова угода TPP, до якої входило 12 членів та яка була направлена на скорочення торгових бар’єрів, була залишена у невизначеності, коли у січні президент США Дональд Трамп від неї відмовився.

Незважаючи на те, що інші учасники TPP підтвердили свою подальшу участь, угода застопорилась, що в свою чергу, викликає стривоженість, що й інші країни можуть її покинути.

Прагнучи зберегти усіх членів угоди, представники країн зберуться для розгляду змін в початковій угоді.

«Ми готові оцінити, що ми можемо зробити, і які є життєздатні альтернативи», – сказав Едгар Васкес, заступник міністра торгівлі в Перу.

Нагадаємо, у січні Трамп повідомив. що заблокує прийняття пакту 12 націй, щоб захистити робочі місця американців. Міністри інших 11 країн тоді зустрілись у В’єтнамі щоб реанімувати угоду. Також було зазначено, що США можуть повернутись до партнерства у будь-який час.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло