Syngenta вивчає інвестпроект з утилізації пестицидів в Україні

Syngenta вивчає інвестпроект з утилізації пестицидів в Україні

За оцінками Syngenta, частка контрафактної продукції в Україні за ЗЗР та насіння становить близько 20%

Syngenta вивчає інвестпроект з утилізації пестицидів в Україні
Фото Сингента Україна

Один з найбільших у світі виробників засобів захисту рослин (ЗЗР) і насіння компанія Syngenta розглядає можливість інвестування в запуск проекту з утилізації пестицидів в Україні.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Ми розглядаємо деякі можливості тут в Україні. Є один український інвестор, який думає нам допомогти, і одна німецька компанія. Будемо обговорювати цей проект в майбутньому», – сказав  генеральний директор компанії Syngenta в Україні Гебхард Рогенхофер.

За словами Рогенхофера, в Україні наразі немає жодного заводу, який може утилізувати контрафактні засоби захисту рослин. Для утилізації контрафактних пестицидів потрібна висока температура, технологічно це дуже складний процес.

«Ми давно і довго розмовляємо з держструктурами на цю тему (утилізації нелегальних пестицидів – ред.). Поки не можемо організувати транспортування нелегальних пестицидів до Польщі і Німеччини, де є заводи по утилізації», – додав Рогенхофер.

Крім цього, за його словами, в Україні існує проблема з нестачею потужностей для утилізації тари з-під пестицидів.

За оцінками Syngenta, частка контрафактної продукції в Україні за ЗЗР та насіння становить близько 20%, по дрібному фасуванні контрафакт досягає близько 80%. Йдеться тільки про підробки всередині країни.

Гендиректор Syngenta в Україні додав, що компанія відчуває складності з реєстрацією агрохімічної продукції. Після змін законодавства обов'язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні ЗЗР стало документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

«Але ми завозимо препарати для вирощування рису на півдні України, навіщо нам його реєструвати в Німеччині, якщо нам він потрібен тут? За весь 2017 рік ми не отримали жодної реєстрації ЗЗР», – заявив керівник компанії.

Він додав, що вищезгадана законодавча зміна є штучно створеним нетарифним торговельним бар'єром, з яким стикаються міжнародні працюють в Україні компанії.

На думку Рогенхофера, неоднозначне тлумачення цього положення державними службовцями призводить до різного роду зловживань і створення корупційних передумов.

«Україна цим положенням сама собі блокує доступ до інноваційних технологій і продуктів нового покоління», – сказав він.

Syngenta є одним зі світових лідерів у сфері засобів захисту рослин і насінництва. У компанії працюють 28 000 співробітників більш ніж у 90 країнах світу.

У квітні 2017 року, міністерство торгівлі Китаю схвалило придбання Syngenta хімкорпорацією ChemChinaза за $ 43 млрд. Раніше угода одержала схвалення регуляторів США та Євросоюзу, які, проте, підтримали її з рядом умов.

Угода ChemChina і Syngenta призведе до створення корпорації з капіталізацією понад $ 100 млрд і найбільшим в світі бізнесом в сфері сільськогосподарських хімікатів. Китайська компанія має виробничі, дослідницькі та маркетингові представництва в 150 країнах і регіонах світу.

Раніше ChemChina успішно придбала дев'ять промислових компаній у Франції, Великобританії, Ізраїлі, Італії та Німеччини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло