ФДМ продав держпакт «ДТЕК Дніпрообленерго» за мільярд гривень

ФДМ продав держпакт «ДТЕК Дніпрообленерго» за мільярд гривень

Блокпакет «ДТЕК Дніпроенерго» проданий за стартовою ціною

ФДМ продав держпакт «ДТЕК Дніпрообленерго» за мільярд гривень
Фото ДТЕК

Фонд державного майна (ФДМ) продав пакет акцій енергопостачальної компанії «ДТЕК Дніпрообленерго» (місто Дніпро) в розмірі 25% за 1,004 млрд грн, що у двічі, або на 514,6 млн грн більше за стартову ціну. Акції «ДТЕК Дніпроенерго» (місто Запоріжжя) у розмірі 25% продали за 728,24 млн грн.

Переможці були визначені в ході торгів на фондовій біржі ПФТС, передають Українські Новини.

Всього було продано близько 1,5 млн акцій «Дніпрообленерго» за ціною 670,72 грн за шт. та близько 1,5 млн акцій «Дніпроенерго» за ціною 488,14 грн за одну акцію.

Наразі інформація про покупців відсутня.

Як повідомив напередодні Фонд держмайна, загалом він отримав по дві заявки на торги з продажу 25% акцій «ДТЕК Дніпроенерго» і енергопостачальної компанії «ДТЕК Дніпрообленерго».

Нагадаємо, у липні Фонд держмайна оголосив продаж блокуючих пакетів акцій (25%) восьми енергокомпаній – чотирьох енергопостачальних (обленерго) та чотирьох енергогенеруючих. Торги планувалися на біржевих майданчиках у формі аукціонів з підвищенням ціни. Відповідно до відкритих даних, п’ять з цих компаній контролюють структури Ріната Ахметова.

Згідно з дослідженням Mind, державі володіння 25% акцій у цих енергокомпаніях не надає жодних переваг чи зисків. А от їхній продаж дозволить владнати корпоративні суперечки в деяких компаніях та підвищить інвестиційні можливості головних акціонерів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло