Північнокорейський конфлікт може спричинити нафтову кризу в регіоні

Північнокорейський конфлікт може спричинити нафтову кризу в регіоні

За умови військового конфлікту, може припинитись імпорт сирої нафти до регіону

Північнокорейський конфлікт може спричинити нафтову кризу в регіоні
Фото Shutterstock

Якщо напруга між Північною Кореєю та її сусідами в північній Азії переросте у військовий конфлікт, постраждає майже половина видобутку нафти в Китаї. Про це повідомляє телеканал CNBC із посиланням на енергетичних консультантів компанії Wood Mackenzie.

Консультанти оприлюднили доповідь, в якій повідомили, що військові дії можуть зупинити потік імпорту сирої нафти до Південної Кореї, Японії та Китаю, на долю яких приходиться 34% торгівлі нафтою морем.

Згідно з «найгіршим сценарієм» Китай може звернутись до своїх стратегічних запасів вперше, після того як він почав їх наповнювати 3-4 року тому», – сказав аналітик Wood Mackenzie Кріс Грем.

Південна Корея та Японія можуть застосувати аналогічні заходи, обидві країни мають надзвичайні резерви для покриття 90-денного попиту. Японія може прискорити повторний ввід в експлуатацію атомних генераторів, щоб компенсувати будь-який дефіцит імпорту нафти і газу на випадок конфлікту.

Для Китаю її внутрішній видобуток нафти забезпечить буфер, але близькість ключових видобувних басейнів до північнокорейського кордону залишає картину вразливою до руйнування.

Нагадаємо, напруга в регіоні зростає у зв’язку із ракетною та ядерною програмами Північної Кореї, а також запусками балістичних ракет. Крім того, нещодавній запуск КНДР ракети над Японією північнокорейські медіа назвали прелюдією до більш серйозного ракетного удару по острову Гуам, де розташовуються американські військові бази.

У відповідь, США та південна Корея провели безпрецедентні військові навчання. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло