Північнокорейський конфлікт може спричинити нафтову кризу в регіоні
За умови військового конфлікту, може припинитись імпорт сирої нафти до регіону

Якщо напруга між Північною Кореєю та її сусідами в північній Азії переросте у військовий конфлікт, постраждає майже половина видобутку нафти в Китаї. Про це повідомляє телеканал CNBC із посиланням на енергетичних консультантів компанії Wood Mackenzie.
Консультанти оприлюднили доповідь, в якій повідомили, що військові дії можуть зупинити потік імпорту сирої нафти до Південної Кореї, Японії та Китаю, на долю яких приходиться 34% торгівлі нафтою морем.
Згідно з «найгіршим сценарієм» Китай може звернутись до своїх стратегічних запасів вперше, після того як він почав їх наповнювати 3-4 року тому», – сказав аналітик Wood Mackenzie Кріс Грем.
Південна Корея та Японія можуть застосувати аналогічні заходи, обидві країни мають надзвичайні резерви для покриття 90-денного попиту. Японія може прискорити повторний ввід в експлуатацію атомних генераторів, щоб компенсувати будь-який дефіцит імпорту нафти і газу на випадок конфлікту.
Для Китаю її внутрішній видобуток нафти забезпечить буфер, але близькість ключових видобувних басейнів до північнокорейського кордону залишає картину вразливою до руйнування.
Нагадаємо, напруга в регіоні зростає у зв’язку із ракетною та ядерною програмами Північної Кореї, а також запусками балістичних ракет. Крім того, нещодавній запуск КНДР ракети над Японією північнокорейські медіа назвали прелюдією до більш серйозного ракетного удару по острову Гуам, де розташовуються американські військові бази.
У відповідь, США та південна Корея провели безпрецедентні військові навчання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].