Північна Корея знову погрожує вдарити по Гуаму

Північна Корея знову погрожує вдарити по Гуаму

Союзники США закликають максимально посилити тиск на КНДР

Північна Корея знову погрожує вдарити по Гуаму
Фото Shutterstock

Запуск Північною Кореєю ракети над Японіє став прелюдією до більш масштабної операції, направленою на острів Гуам. Про це повідомляє CNN, із посиланням на північнокорейські ЗМІ.

Державне північнокорейське інформаційне агентство (KCNA) повідомило, що запуск «ультрасучасної ракетної системи» із Пхеньяну у вівторок очолював лідер КНДР Кім Чен Ин і він дуже задоволений роботою.

Ракета середньої дальності під назвою «Хвасон-12» пролетіла над Японією, що ще більше посилило напругу між КНДР та США і її союзниками (Японією та Південною Кореєю).

Запуск став «першим кроком військової операції в Тихому океані і значимою прелюдією до атаки на Гуам», – повідомили північнокорейські ЗМІ.

Радник із безпеки Гуаму Джордж Чарфаурос сказав: «Ми знали, що у зв’язку із спільними навчаннями США та Південної Кореї варто очікувати реакції КНДР».

Президент Південної Кореї Мун Джеін та прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе вважають, що тиск на Північну Корею «має стати максимальним, щоб та сама прийшла до столу переговорів для діалогу». Вони також погодились, що ООН має прийняти більш детальні та ефективні санкції проти Пхеньяну.

Нагадаємо, КНДР вже не вперше погрожує вдарити по американським військовим базам, які дислокуються на острові Гуам. Влада острову вже навіть випустила інструкцію для населення, як поводитись під час ракетного удару.

Як повідомлялось, вчора вранці КНДР запустив ракету, яку пролетіла над Японією і впала в море. У відповідь, Південна Корея скинула 8 бомб на кордоні із КНДР. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті