АМКУ дозволив Rosiland Engineering купити більше 50% торгового дому «Харківський тракторний завод»

АМКУ дозволив Rosiland Engineering купити більше 50% торгового дому «Харківський тракторний завод»

В кінці січня АМКУ надавав Rosiland Engineering дозвіл опосередковано придбати більше 25% Харківського тракторного заводу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії Rosiland Engineering Limited (Кірп), афілійованої з групою компаній DCH бізнесмена Олександра Ярославського, купити більше 50% частки в статутному капіталі компанії «Торговий дім «Харківський тракторний завод».

Про це йдеться в повідомленні АМКУ, передають Українські Новини.

Згідно з повідомленням, кіпрської компанії було надано дозвіл на придбання частки в статутному фонді «Торговий дім» Харківський тракторний завод «, яка забезпечить перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

У березні АМКУ дозволив афілійованої з бізнесменом Ярославським Rosiland Engineering Limited купити більше 50% Харківського тракторного заводу.

В кінці січня АМКУ надавав Rosiland Engineering дозвіл опосередковано, через компанію Calverton Establishment (Британські Віргінські острови), придбати більше 25% Харківського тракторного заводу.

У квітні 2016 стало відомо, що бізнесмен Олександр Ярославський купив контрольний пакет акцій Харківського тракторного заводу.

У червні і вересні 2016 року Rosiland Engineering Limited кілька разів зверталася в АМКУ із заявами про надання дозволу на покупку акцій компаній Calverton Establishment і Golden Property, що дозволило б їй отримати опосередкований контроль над Харківським тракторним заводом.

Але, оскільки заявник не надав встановлену законом інформацію, включаючи бенефіціарів власників емітентів, АМКУ залишив дані заяви без розгляду.

У 2016 році в порівнянні з 2015 роком Харківський тракторний завод скоротив чистий дохід в 2,3 рази, або на 290,435 млн гривень до 222,845 млн гривень.

Завод є публічним акціонерним товариством і займається виробництвом сільськогосподарських тракторів різних модифікацій.

Також АМКУ надав дозвіл компанії «The Goldman Sachs Group, Inc.» на придбання активів, що складаються з обладнання, ділової репутації, прав інтелектуальної власності (включно з торговими марками, доменними іменами, правами на промислові зразки, ліцензіями на технології та ноу-хау), контрактів, а також основних засобів, що належать компаніям «Cilag GmbH International» (м. Цуг, Швейцарія) та «Compeed ApS» (м. Коддекал, Данія).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті