АМКУ дозволив Rosiland Engineering купити більше 50% торгового дому «Харківський тракторний завод»

АМКУ дозволив Rosiland Engineering купити більше 50% торгового дому «Харківський тракторний завод»

В кінці січня АМКУ надавав Rosiland Engineering дозвіл опосередковано придбати більше 25% Харківського тракторного заводу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії Rosiland Engineering Limited (Кірп), афілійованої з групою компаній DCH бізнесмена Олександра Ярославського, купити більше 50% частки в статутному капіталі компанії «Торговий дім «Харківський тракторний завод».

Про це йдеться в повідомленні АМКУ, передають Українські Новини.

Згідно з повідомленням, кіпрської компанії було надано дозвіл на придбання частки в статутному фонді «Торговий дім» Харківський тракторний завод «, яка забезпечить перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

У березні АМКУ дозволив афілійованої з бізнесменом Ярославським Rosiland Engineering Limited купити більше 50% Харківського тракторного заводу.

В кінці січня АМКУ надавав Rosiland Engineering дозвіл опосередковано, через компанію Calverton Establishment (Британські Віргінські острови), придбати більше 25% Харківського тракторного заводу.

У квітні 2016 стало відомо, що бізнесмен Олександр Ярославський купив контрольний пакет акцій Харківського тракторного заводу.

У червні і вересні 2016 року Rosiland Engineering Limited кілька разів зверталася в АМКУ із заявами про надання дозволу на покупку акцій компаній Calverton Establishment і Golden Property, що дозволило б їй отримати опосередкований контроль над Харківським тракторним заводом.

Але, оскільки заявник не надав встановлену законом інформацію, включаючи бенефіціарів власників емітентів, АМКУ залишив дані заяви без розгляду.

У 2016 році в порівнянні з 2015 роком Харківський тракторний завод скоротив чистий дохід в 2,3 рази, або на 290,435 млн гривень до 222,845 млн гривень.

Завод є публічним акціонерним товариством і займається виробництвом сільськогосподарських тракторів різних модифікацій.

Також АМКУ надав дозвіл компанії «The Goldman Sachs Group, Inc.» на придбання активів, що складаються з обладнання, ділової репутації, прав інтелектуальної власності (включно з торговими марками, доменними іменами, правами на промислові зразки, ліцензіями на технології та ноу-хау), контрактів, а також основних засобів, що належать компаніям «Cilag GmbH International» (м. Цуг, Швейцарія) та «Compeed ApS» (м. Коддекал, Данія).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло