Європейський центральний банк стривожений стрімким зростанням євро

Європейський центральний банк стривожений стрімким зростанням євро

ЕЦБ має на меті встановити інфляцію на позначці 2%

Швидке зростання євро відносно долара викликає стривоженість у великої кількості представників Європейського центрального банку (ЄЦБ), що збільшує імовірність того, що купівля ним активів буде поступово зменшуватись. Про це Reuters повідомили три джерела, знайомі з ситуацією.

Ця схема припиняє дію в 2017 році, але офіційні переговори щодо її майбутнього лише починаються, а це в свою чергу значить, що ЄЦБ навряд чи прийме будь-яке рішення на наступному засіданні.

Експерти стривожені, що сильний євро може послабити інфляцію та утруднити зростання, зробивши експорт більш дорогим.

«Обмінний курс став великою проблемою», – сказало одне із джерел.

ЕЦБ заявив, що оголосить восени, що якщо він розширить покупки активів, відоме як кількісне пом’якшення, яке було запущено два з половиною роки тому, це допоможе знизити затрати по займам, збільшить зростання та підтримає інфляцію.

Голова ЄЦБ Маріо Драгі сказав, що програма триватиме до тих пір, поки центральний банк не побачить, що інфляція відповідає її середньостроковій цілі трохи нижче 2%.

Як повідомляється, євро з початку року зріс на 13% по відношенню до долара,в основному на фоні прогнозів щодо припинення купівлі активів. Валюта сягнула свого максимуму за 2,5 роки у $1,2069 у вівторок, перед тим як знизитись до $1,19 в четвер.

ЕЦБ відмовився коментувати статтю видання та повідомив, що курс обміну валют встановлює ринок і він не націлений на певний конкретний рівень. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло