Меркель виступає проти включення Туреччини до складу ЄС

Меркель виступає проти включення Туреччини до складу ЄС

Шульц притримується такої ж точки зору та обіцяє за це «боротись», якщо отримає мандат канцлера Німеччини

Меркель виступає проти включення Туреччини до складу ЄС
фото Shutterstock

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вона докладе усіх зусиль для того, щоб не дати Туреччині отримати членство в ЄС. Про це повідомляє Reuters.

«Зрозуміло, що Туреччина не має бути членом Євросоюзу», – сказала Меркель під час дебатів зі своїм головним суперником соціал-демократом Мартіном Шульцом.

«Я поговорю зі своїми колегами (ЄС), щоб подивитись чи зможемо ми досягти єдиної точки зору з цього питання та припинити розмови щодо отримання Туреччиною членства в блоці», – додала Меркель.

Такі коментарі, скоріше всього, погіршать і так напружені зв’язки між двома союзниками по НАТО, які посилились після розгону турецьким президентом Таїпом Ердоганом супротивників під час провальної спроби державного перевороту.

Коментар Меркель з’явився після неочікуваної заяви Шульца щодо його наміру припинити з переговорами, якщо його буде обрано канцлером під час виборів 24 вересня.

«Якщо я стану канцлером Німеччини, якщо люди цієї країни дадуть мені мандат, тоді я запропоную Раді Європи припинити переговори щодо членства Туреччини в ЄС, – сказав Шульц. – Чи зможу я переконати всі країни – не відомо. Але я буду за це боротись».

Раніше Меркель застерігала від такого кроку, оскільки було б безвідповідальним ставити під загрозу стосунки із Туреччиною, поки там знаходяться громадяни Німеччини. Наразі, під вартою у Туреччині знаходяться 12 німецьких громадян.

«Я не маю наміру розривати відносини з Туреччиною лише тому, що ми проводимо передвиборчі кампанії і хочемо показати один одному, хто є більш жорстким», – казала Меркель.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло