На порятунок найбільшого приватного банку РФ потрібно майже $7 млрд

На порятунок найбільшого приватного банку РФ потрібно майже $7 млрд

Санацію здійснюватиме російський центробанк, після чого отримає 75% акцій банку

На порятунок найбільшого приватного банку РФ потрібно майже $7 млрд
Фото: pixabay.com

Російський банк «Откритіє» має діру у бюджеті у 6,9 млрд. Такий дефіцит коштів стане найбільшим в історії Росії. Про це Reuters повідомив заступник голови Центрального банку РФ.

Раніше на цьому тижні Центральний банк оголосив, що він перебирає контроль над найбільшим приватним банком Росії, заявивши, що амбіційне збільшення та затримка депозитів залишила фінустанову з недостатнім капіталом.

«Згідно з попередньою оцінкою, беручи до уваги, що не всі активи групи були вивчені… обсяг капіталу, якого потребує група, становитиме від 250 млрд рублів ($4,3 млрд) до 400 млрд рублів ($6,9 млрд)», – сказав заступник голови Центрального банку Василь Поздишев.

Дотепер найбільшою санацією банку в Росії було погашення заборгованості Банку Москви  у 395 млрд рублів у 2011 році, який на той час був п’ятим найбільшим кредитором у Росії.

Також Поздишев розповів нові подробиці запланованого фінансування.

За його словами, цей процес охопить не тільки сам банк, але й інші активи, що належать групі «Откритіє», включно із «Росгосстрахом» та банком «Траст».

Коли Центробанк заявив про санацію групи, він повідомив, що процес займе не менше 6-8 місяців. У власність Центрального банку перейде 75% акцій банку, решта, за умови визнання капіталу як позитивного,  залишиться у діючих акціонерів.

Повідомляється, що Центробанк знайде готівку для порятунку «Откритія» шляхом її друку, але вклад не буде одноразовим, кошти виділятимуться поступово. Підтримка надаватиметься у формі вливання капіталу та ліквідності, яку банк повинен буде погасити.

Надлишкова ліквідність на ринку, яка може виникнути внаслідок санації «Откритія», буде поглинена звичайними інструментами Центрального банку – депозитними аукціонами та облігаціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло