КМУ перераховуватиме газозбутам 2,5% маржі від постачання газу населенню «живими» грошима

КМУ перераховуватиме газозбутам 2,5% маржі від постачання газу населенню «живими» грошима

При розрахунках буде застосовуватися спеціальний поправочний коефіцієнт у залежності від того, яка частина поставленого минулого місяця газу покривалася субсидіями

Кабінет міністрів України встановив механізм, при якому постачальники газу населенню в рамках механізму спеціальних зобов'язань (PSO, «газозбути») будуть отримувати зі спеціальних рахунків на звичайні розподільчі рахунки належні їм 2,5% маржі виключно «живими» грошима.

Відповідна норма закріплена постановою Кабміну №667 від 23 серпня, передає «Інтерфакс».

Документ передбачає, що при розрахунку нормативу перерахування коштів «газозбуту», буде застосовуватися спеціальний поправочний коефіцієнт у залежності від того, яка частина поставленого минулого місяця газу покривалася субсидіями. Так, при покритті субсидіями 50% вартості поставленого населенню газу газопостачальні підприємства зможуть отримати на свої розподільчі рахунки 5% від загальної суми коштів, що надійшли, а при покритті пільгами 80% вартості – 12,5% від надходжень «живих» грошей.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у червні запропонувало Кабінету міністрів встановити механізм, щоб постачальники газу населенню в рамках механізму спеціальних зобов'язань (PSO) отримували зі спецрахунків на звичайні розподільчі рахунки належні їм 2,5% маржі виключно «живими» грошима.

Відповідна ініціатива «Про внесення змін до постанови Кабміну №296 від 26 квітня 2017 року» була оприлюднена на сайті відомства 12 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло