Найбільший астероїд Флоренс пролетів неподалік від Землі

Найбільший астероїд Флоренс пролетів неподалік від Землі

Вчені отримали змогу дослідити небесний об’єкт, який підійшов так близько

Найбільший астероїд Флоренс пролетів неподалік від Землі
www.nasa.gov

Найбільший астероїд із тих, які коли-небудь спостерігалися вченими, 3 вересня успішно пройшов повз Землю на відстані 233 млн км, даючи вченим можливість краще вивчити це небесне тіло, повідомляє The Independent.

Астероїд має назву «Флоренс», його діаметр – 4,3 км. Наступного разу він зможе підійти так близько лише у 2500 році.

У NASA він класифікується, як «потенційно небезпечний», хоча орбітальні розрахунки показали, що ризик зіткнення астероїда з Землею відсутній.

До Землі наближалися й інші асторіїди, і навіть на ще ближчу відстань, але всі вони були значно меншими. «Флоренс», названий так на честь медсестри Флоренс Найтінгейл, – найбільший із них.

На початку вересня астероїд підійшов настільки близько до Землі. Що його можна було роздивитися навіть у невеликі побутові телескопи.

Радарні зображення виявили, що «Флоренс» має два невеликих супутники. За оцінками, їх розмір близько 100-300 м в діаметрі.

Екс-голова відділу інновацій NASA в інтерв’ю Mind розповів про космічну освіту, цікаві стартапи, а також про можливості та небезпеки, які чекають нас за межами планети Земля.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло