Трамп таки зруйнував долю 800 000 молодих «мрійників»

Трамп таки зруйнував долю 800 000 молодих «мрійників»

Обама закликає конгрес врятувати «нелегалів» від неминучої депортації

Трамп таки зруйнував долю 800 000 молодих «мрійників»
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про припинення  дії програми епохи Обами, яка захищала від депортації іммігрантів, які нелегальним шляхом потрапили до США дітьми (DACA), але відклав скасування на півроку, тим самим надав конгресу час до березня вирішити подальшу долю майже 800 000 молодих людей. Про це повідомляє Reuters.

В той час як так звані «мрійники» залишились в невизначеності, бізнесмени, релігійні лідери, мери, губернатори, законодавці-демократи, профсоюзи, захисники громадянських свобод та екс-президент Барак Обама засудили рішення Трампа.

Рішення було оголошено не самим президентом, а генеральним прокурором Джеффом Сешнсом, який назвав програму неконституційною.

Пізніше Трамп опублікував письмову заяву, що «я не схвалюю покарання дітей, більшість з яких зараз дорослі, за дії своїх батьків. Але ми також маємо визнати, що ми – нація можливостей, ми – нація законів».

Він засудив програму Обами та назвав її «першим кроком до амністії» нелегальних іммігрантів та наголосив, що передусім «треба пам’ятати, молоді американці теж мають мрії».

Обама опублікував свою власну заяву, у якій виступив на захист програми та закликав конгрес захистити «мрійників».

«Мова йде про молодь, яка виросла в Америці – дітей, які вчаться в наших школах, молодих людях, які тільки розпочинають кар’єру, патріотів, які присягають на вірність нашому прапору. Ці «мрійники» є американцями в душі та думках, лише за документами – ні», – сказав Обама.

Адміністрація Трампа повідомила, що жодного іммігранта, який підпав під дію програми, до 5 березня чіпати не будуть.

Президент переклав відповідальність на конгрес і заявив, що тепер конгресменам слід прийняти нове імміграційне законодавство, яке вирішить долю тих, кого захищала від депортації програма.

Скасування програми викликало масові протести в американських містах. 

Нагадаємо, днями Трамп оголосив про свій намір припинити дію програми захисту від депортації молоді, яка незаконним шляхом потрапила до США. Таке рішення Трампа одразу підпало під швал критики. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті