Глава Міненерговугілля заявив про дефіцит вугілля групи Г для заміщення антрациту

Глава Міненерговугілля заявив про дефіцит вугілля групи Г для заміщення антрациту

8-12 вересня у порт «Южний» зайдуть три судна з імпортним антрацитом для українських електростанцій

Припинення поставок антрациту із зони АТО призвело до зміни структури споживання палива генерацією України і появи дефіциту вугілля газової групи, внутрішнього видобутку якого недостатньо для заміщення антрациту.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає Інтерфакс.

«На сьогоднішній день ми відчуваємо брак газової групи вугілля, виробленої на території України», – констатував він на засіданні Кабінету міністрів в Києві в середу.

Міністр уточнив, що в поточному році споживання антрациту знизилося на 3,5 млн тонн, в наступному – ще на 3 млн тонн. Для вирішення проблеми Насалик звернувся до уряду і Мінфіну з проханням виділити кошти на інвестиції у видобуток, оскільки, за його словами, за останні чотири роки вони були рівні нулю.

Глава Міненерговугілля також закликав місцеву владу чинити тиск на теплокомуненерго, щоб вони погасили борг перед енергетиками, який в цьому році збільшився на 1 млрд грн і досяг 8,3 млрд грн.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у відповідь заявив, що в цьому році на вугільну галузь в бюджеті виділено більше 2 млрд грн, тому мова має йти про ефективне і раціональне їх використання. Він також нагадав, що уряд в травні затвердив концепцію реформування галузі, давши «зелене світло» на її модернізацію.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що порт «Южний» 8-12 вересня прийме три судна з імпортним антрацитом для українських електростанцій.

«З 8 по 12 вересня у нас пік поставки енергетичного вугілля марки А – приходить троє судів в порт «Південний», – повідомив віце-прем'єр.

Як повідомлялося, ТЕС і ТЕЦ України в 2016 році збільшили споживання вугілля на 9,4% (на 2,7 млн тонн) у порівнянні з 2015 роком – до 31,34 млн тонн, в тому числі споживання марок АШ + Т (антрацитна група) склало 12,82 млн тонн, Г + Д (газова група) – 18,51 млн тонн.

Остання редакція прогнозного балансу на 2017 рік передбачає споживання вугілля на рівні 26,26 млн тонн, що на 16,2% (на 5,08 млн тонн) менше, ніж в 2016 році. У тому числі споживання вугілля антрацитної групи має знизитися на 44,8% (на 5,75 млн тонн) – до 7,08 млн тонн, тоді як газової групи – зрости на 3,6% (на 0,67 млн тонн), до 19,18 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло