На східне узбережжя США насувається ще один ураган – «Катя»

На східне узбережжя США насувається ще один ураган – «Катя»

Вочевидь планета вирішила показати Трампу, що глобальне потепління існує

На східне узбережжя США насувається ще один ураган – «Катя»
фото pixabay.com

Поки ураган «Ірма» продовжує набирати силу, пробираючись через Карибський басейн на шляху у Флориду, в Мексиканській затоці вранці в середу 6 вересня утворився новий тропічний шторм «Катя», повідомляє accuweather.com.

Національний центр ураганів США повідомляє, що зранку (за Києвом)  «Катя» перебувала за 725 км на південь від Бермудських островів. Згідно з розрахунками метеорологів, ураган рухається на північний захід зі швидкістю близько 17 км/год і через кілька днів досягне східного узбережжя США, Бермудських та Антильських островів, а також частини Багамского архіпелагу.

Максимальна швидкість урагану досягає майже 60 м/с (215 км/год). За прогнозом метеорологів, ураган може зачепити східне узбережжя США і острова Атлантики, завдавши істотної шкоди інфраструктурі. Урагану присвоєна четверта категорія небезпеки, як і «Катріні» (2005) і недавньому «Харві».

За оцінками метеорологів CNN, ураганні вітри швидкістю до 33 м/с (120 км/год) поширюються на 95 км від епіцентру «Каті». Пориви швидкістю від 16,7 м/с (60 км/год) відчуваються на відстані до 335 км від епіцентру шторму.

Однак важке сухе повітря над Техасом і Луїзіаною не дасть «Каті» просунутися на північ у зону лиха після урагану «Харві».

Тим часом ураган «Ірма» посилився до катастрофічної 5 категорії – губернатор Флориди закликав готуватись до найгіршого. «Ірма» може стати найпотужнішим ураганом, коли-небудь баченим в Атлантиці.

Синоптики пояснюють, що глобальне потепління – це головна причина утворення потужних ураганів. Внаслідок руху потоків повітря на просторах океану постійно зароджується безліч дрібних ураганів, однак для того, щоб ураган став потужним, він має потрапити в зону над теплою водою, температура якої вища за 27 градусів Цельсія.

Над холодною водою ураган не має ресурсів для підживлення, тому просто зникає.

Останнім часом через аномальне потепління океанські течії стають усе теплішими і дають змогу формуватися над ними все новим і новим потужним ураганам.

Більше про це можна прочитати в матеріалі Mind «Лауреат Нобелівської премії миру 2007 року: «Єдине місце на Землі, де не знають про глобальне потепління, це Білий дім»

За словами губернатора Техасу Грега Еббота, для ліквідації наслідків «Харві» знадобиться більше коштів, ніж пішло на відновлення після урагану «Катріна» 2005 року – тоді уряд США виділив $125 млрд. Більше про масштаби руйнувань, завдані ураганом «Харві», в матеріалі Mind «Проблеми у Х'юстона: «Харві» завдав $190-мільярдних збитків».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло