Уряд вирішив збільшити конкурентоспроможність українських портів
З початку наступного року 50% чистого прибутку «Адміністрації морських портів» буде відраховуватися до держбюджету

У вівторок, 6 вересня, Кабінет міністрів України прийняв рішення про зниження портових зборів на 20% з 1 січня 2018 року.
Про це повідомляє Урядовий портал.
«Після офіційного оприлюднення постанови і його напрямки в Мінінфраструктури, на протязі 2 місяців профільному міністерству необхідно зібрати тарифна рада (він існує, якщо хто забув). Очевидно, МІУ має визначити розміри знижок. Звертаю вашу увагу на те, що озвучені в постанові «до 20%» – аж ніяк не затверджений фінальний розмір знижки. Це – верхня межа можливого зниження. А ось 3% або 20% – вирішить тарифна рада. І дуже добре, якщо рішення буде прийнято на користь 20%», – прокоментувала на своїй сторінці у Facebook директор юридичної фірми «LeGran.TT» Тетяна Титаренко.
Долгожданное и нужное решение. Сегодня Кабинет министров Украины принял постановление, в котором одним из пунктов распор...
Опубликовано Titarenko Tetyana 6 сентября 2017 г.
«Ми будемо зменшувати портові збори. Це в рамках наших можливостей. Наші порти – дорогі, і бізнес постійно ставить питання про зниження плати. І ми зменшуємо збори, аби зробити порти більш конкурентними», – сказав на засіданні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, в свою чергу, уточнив, що рішення передбачає зниження на 20% корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, приватного, адміністративного портових зборів, починаючи з 1 січня 2018 року.
За його словами, згідно з рішенням, з 1 січня наступного року частина чистого прибутку, яка відраховується до державного бюджету державним підприємством “Адміністрація морських портів”, визначається в розмірі 50%.
Нагадаємо, що Адміністрація морських портів України заклала на днопоглиблювальні роботи в 2017 році 1,74 млрд грн. Про це повідомив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс в інтерв'ю AgroPolit. За його підрахунками, всі проекти АМПУ з днопоглиблення окупаються. Це визначено техніко-економічним обґрунтуванням.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].