Уряд вирішив збільшити конкурентоспроможність українських портів

Уряд вирішив збільшити конкурентоспроможність українських портів

З початку наступного року 50% чистого прибутку «Адміністрації морських портів» буде відраховуватися до держбюджету

Уряд вирішив збільшити конкурентоспроможність українських портів
Фото: pixabay.com

У вівторок, 6 вересня, Кабінет міністрів України прийняв рішення про зниження портових зборів на 20% з 1 січня 2018 року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Після офіційного оприлюднення постанови і його напрямки в Мінінфраструктури, на протязі 2 місяців профільному міністерству необхідно зібрати тарифна рада (він існує, якщо хто забув). Очевидно, МІУ має визначити розміри знижок. Звертаю вашу увагу на те, що озвучені в постанові «до 20%» – аж ніяк не затверджений фінальний розмір знижки. Це – верхня межа можливого зниження. А ось 3% або 20% – вирішить тарифна рада. І дуже добре, якщо рішення буде прийнято на користь 20%», – прокоментувала на своїй сторінці у Facebook директор юридичної фірми  «LeGran.TT» Тетяна Титаренко.

Долгожданное и нужное решение. Сегодня Кабинет министров Украины принял постановление, в котором одним из пунктов распор...

Опубликовано Titarenko Tetyana 6 сентября 2017 г.

«Ми будемо зменшувати портові збори. Це в рамках наших можливостей. Наші порти – дорогі, і бізнес постійно ставить питання про зниження плати. І ми зменшуємо збори, аби зробити порти більш конкурентними», – сказав на засіданні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, в свою чергу, уточнив, що рішення передбачає зниження на 20% корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, приватного, адміністративного портових зборів, починаючи з 1 січня 2018 року.

За його словами, згідно з рішенням, з 1 січня наступного року частина чистого прибутку, яка відраховується до державного бюджету державним підприємством “Адміністрація морських портів”, визначається в розмірі 50%.

Нагадаємо, що Адміністрація морських портів України заклала на днопоглиблювальні роботи в 2017 році 1,74 млрд грн. Про це повідомив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс в інтерв'ю AgroPolit. За його підрахунками, всі проекти АМПУ з днопоглиблення окупаються. Це визначено техніко-економічним обґрунтуванням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті