У Каталонії проведуть референдум про вихід зі складу Іспанії

У Каталонії проведуть референдум про вихід зі складу Іспанії

Сепаратистські настрої були підтримані урядом країни

У Каталонії проведуть референдум про вихід зі складу Іспанії
фото Shutterstock

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав закон про проведення референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня. Хоча документ схвалив каталонський парламент, Мадрид клянеться оголосити його незаконним. Про це повідомляє ВВС.

Сепаратистські партії Каталонії, які мають незначну перевагу в парламенті, проштовхнули законопроект про референдум. Голосування пройшло в середу. Депутати від опозиційних партій – «Народна партія» і Соціалістична партія покинули зал засідань у знак протесту. Зі 135 парламентаріїв у голосуванні брали участь 83. «За» проголосували 72, 11 утрималися.

Опозиція вже заявила про намір оскаржити закон у Конституційному суді.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой звернувся до Конституційного суду з вимогою анулювати його. Він проведе засідання надзвичайного кабінету в четвер і зустрінеться з іншими партійними лідерами.

Раніше віце-прем'єр Іспанії Сорайя Саєнс де Сантамарія назвала голосування в каталонському парламенті «ганебним цирком» і пообіцяла, що також звернеться до суду для оскарження закону.

Прийнятий 6 вересня документ не передбачає порогу мінімальної явки на референдум для визнання голосування таким, що відбулося.

Відповідно до закону, якщо мешканці проголосують за відділення від Іспанії, то перехідний період триватиме шість місяців. В цей час буде йти підготовка до виборів у головний виконавчий орган Каталонії.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Шотландії Нікола Старджен вирішила відстрочити другий референдум про незалежність Шотландії. Причиною цього стала невизначеність через Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті