Основні тези з виступу Петра Порошенка у Верховній Раді

Основні тези з виступу Петра Порошенка у Верховній Раді

На засіданні президент говорив про ВВП, земельну реформу та безвізовий режим

Основні тези з виступу Петра Порошенка у Верховній Раді
Фото з офіційного сайту Петра Порошенка

У четвер, 7 вересня, пройшло пленарне засідання Верховної Ради України, де відбувся виступ президента України Петра Порошенка зі щорічним посланням парламенту.

У першу чергу Порошенко застеріг Раду від зміни прийнятих для отримання безвізу з ЄС законів. «Відразу хочу застерегти окремих народних обранців від намірів ревізувати ті закони, які стали основою для прийняття нашими партнерами рішення про надання нам безвізового режиму», – заявив він. На думку президента, «без завершення реформ ми можемо втратити державу». Mind пропонує основні тези сьогоднішнього виступу президента у парламенті.

Україна буде секторально інтегрована з ЄС

«Перше, що ми зараз з вами повинні зробити, – виконати Угоду про асоціацію. Але цим не можна обмежуватися, і нові кроки слід планувати вже зараз. У липні на Саміті Україна – ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи зі стратегічного бачення довгострокового співробітництва. Це – асоціація з Шенгенською зоною; приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, Загального авіаційного простору і Єдиного цифрового ринку. Реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як ми де-юре приєдналися до Євросоюзу».

Необхідно перевести закупівлю Європою російського газу після 2019 року на кордон з Росією

«У зв'язку з тим, що контракт [контракт з «Газпромом» на транзит російського газу через Україну до Європи] закінчується в 2019 році, наша задача за допомогою Євросоюзу домогтися революційної зміни в організації транзиту», – заявив президент. 

Україна продовжить боротися з будь-якими спробами зняти або послабити санкції проти Росії, буде домагатися їх посилення 

«Створення міжнародної коаліції на підтримку України в боротьбі проти російської агресії, підтримання її в активному стані – повсякденна робота всієї української дипломатії. Звичайно, режим санкцій, який триває вже четвертий рік, для Росії не є смертельним, але це, підкреслюю, дуже ефективний інструмент її стримування і спонукання сісти за стіл переговорів. Саме тому ми продовжимо боротися з будь-якими спробами їх зняти або хоча б послабити. Навпаки, домагатися їх продовження, поглиблення і посилення», – сказав Порошенко.

Необхідно скасувати недоторканність для депутатів Верховної Ради наступного скликання

«Закликаю, – як ви, напевно, і очікували – внести і узгодити, нарешті, зміни до Конституції, які скасують депутатську недоторканність. Щоб полегшити вам прийняття рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином направлено проти вас, – я маю дуже просту пропозицію. Давайте приймемо це рішення – прийняти його з введенням в дію з 1 січня 2020 року, для депутатів уже нової Верховної Ради», – заявив президент.

У бюджетному процесі-2018 варто утриматися від перегляду спрощеної системи оподаткування

При підготовці бюджету-2018 року Порошенко рекомендував утриматися від чергових пропозицій скасувати або вихолостити єдиний податок. «Необхідно дати людям, які називаються середнім класом, попрацювати кілька років в режимі планування», – заявив він.

Необхідно нарешті прийняти земельну реформу

«Я не збираюся видавлювати з Верховної Ради земельну реформу. Але прошу прийняти, хоча б усно, в розумі й серці, політичне рішення в її (земельної реформи) користь», – говорить гарант.  При цьому Порошенко зазначив, що українці позбавлені свого конституційного права розпоряджатися землею.

«Мільйони людей володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися, і ввели абсолютно неконституційний мораторій», – сказав президент.

Важливо «не посваритися» з МВФ

«Я впевнений, що і медична, і пенсійна, і освітня реформи сприятимуть залученню інвестицій та економічного зростання, які дозволять нам скорочувати відставання від більш розвинених країн. Але як передумову слід утримати макроекономічну стабільність. Виконувати програму МВФ, без якої Україна опиниться вкрай вразливою – особливо з урахуванням того, що на 2019 припадає пік виплат за зовнішніми зобов'язаннями», – сказав Порошенко.

Президент очікує прискорення зростання ВВП з 1,8% у 2017 році до 4% у 2020-му

«Ми в цьому році прогнозуємо зростання 1,8%, очікуємо прискорення зростання економіки до 4% в 2020 році», – сказав він.

Порошенко категорично проти передачі парламенту права обрання президента

«Я ніколи не погоджуся з пропозиціями забрати у людей право обирати президента і віддати його парламенту», – заявив Порошенко.

Президент України виступає проти проведення дострокових парламентських і президентських виборів

«Наближення планових голосувань за президента і Верховну Раду робить ще більш нераціональною ідею дострокових виборів. Моя позиція незмінна: все має відбутися у визначені Конституцією терміни», – вважає президент. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті