Порошенко: ми й далі не пускатимемо в Україну російські соцмережі і книжки

Порошенко: ми й далі не пускатимемо в Україну російські соцмережі і книжки

Наступного року уряд має збільшити видатки на закупівлю українських книг для бібліотек.

Порошенко: ми й далі не пускатимемо в Україну російські соцмережі і книжки
фото Офіційний сайт Президента України

Російські соцмережі були і залишаються інструментами російської пропаганди та спецоперацій російських спецслужб у неоголошеній інформаційній війні проти України. Про це заявив президент України Петро Порошенко у щорічному зверненні до Верховної ради та до українського народу.

Президент наголосив, що внаслідок введених цього року санкцій проти компаній, які адмініструють російські пошукові системи та соцмережі, відвідуваність російських сайтів значно знизилася – попри те, що раніше лунала «величезна» критика стосовно заборони «Вконтакте», «Одноклассники» та «Яндекса».

«Тому ми будемо й надалі пильно стежити і скорочувати присутність російських сайтів в Україні», – повідомив Петро Порошенко, текст промови якого наведено на офіційному сайті українського президента.

Також він відзначив ефективність заборони на ввезення в Україну російської книжкової продукції.

«Разом із безумовно достойними взірцями художньої та наукової літератури, на жаль, в Україну вливався потужний потік українофобської писанини та пропагандистського мотлоху», – наголосив він.

Крім того, ця заборона стала гарним стимулом для вітчизняного книговидання, яке має зараз всі шанси задовольнити попит українців на якісну літературу.

За словами Порошенка, він звернеться до уряду, щоб той наступного року підтримав національне книговидання, збільшивши видатки на закупівлю літератури для бібліотек.

Крім того, має бути знайдено дієвий механізм, щоб контрабанда книжок «не зводила нанівець зусилля, ефект від стратегічно правильних рішень», зазначив президент.

Основні тези з виступу Петра Порошенка у Верховній Раді можна прочитати в матеріалі Mind. У своєму зверненні президент говорив про ВВП, земельну реформу та безвізовий режим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло