Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Вчені виявили у 24,5% українців «ген довгожителя»

Вчені виявили у 24,5% українців «ген довгожителя»

Генетики також наголошують, що реальна тривалість на 70% залежить від способу життя

Вчені виявили у 24,5% українців «ген довгожителя»
Фото Shutterstock

24,5% жителів України мають один з «генів довгожителя» – такого висновку дійшли генетики з сервісу нутрігенетичних досліджень Myhelix, повідомляє прес-служба компанії.

Майже у чверті українців було виявлено варіант CC гену IL6. За словами вчених, така особливість передбачає потенційне довголіття – життя до 90 років або більш старшого віку.

“IL6, або інтерлейкін 6 – це білкова сполука, складова імунної системи людини. Він «відповідає» за запальні процеси та підвищення температури. Без інтерлейкіну 6 організм не зміг би боротись із наслідками опіків, травм та інших ушкоджень. Але висока концентрація  інтерлейкіну шкідлива: вона провокує автоімунні реакції, організм починає «боротись» із власними клітинами. З віком концентрація інтерлейкіну 6 в крові зростає. Саме тому IL6 розглядають як один з маркерів старіння. Чим вища концентрація – тим гірший результат”, – зазначається у повідомленні.

Концентрація IL6 в крові залежить від того, який із трьох варіантів цього гена успадкувала людина. У носіїв CC гену концентрація найнижча. Саме такий, «хороший» варіант IL6 вчені виявили у 24,5% українців.

«Для дослідження було використано результати ДНК-тестів чоловіків та жінок у віці від 3 до 80 років. Варіант IL6 CC – це “генетичний подарунок”, схильність до довголіття. Але важливо розуміти, що реальна тривалість життя приблизно на 30% залежить від генів і на 70% – від способу життя: харчування, фізичних навантажень, наявності чи відсутності шкідливих звичок», – розповідає Дарія Лосєва, генетик, молекулярний біолог і засновниця сервісу Myhelix.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті