SpaceX запустила ракету з надсекретним військовим орбітальним літаком Boeing X-37B на борту

SpaceX запустила ракету з надсекретним військовим орбітальним літаком Boeing X-37B на борту

Засекречений літак, імовірно, відпрацьовуватиме знищення космічних супутників

SpaceX запустила ракету з надсекретним військовим орбітальним літаком Boeing X-37B на борту
фото з twitter.com/spacex

Компанія SpaceX запустила ракету Falcon 9 для американських військових в четвер, на борту якої було розміщено космічний корабель Boeing X-37B, який має бути виведено на орбіту для здійснення секретної місії. Ракету було запущено з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Про це повідомляє NASASpaceFlight.com.

X-37B Orbital Flight Vehicle (OTV) – безпілотний багаторазовий орбітальний літак, який здатний виконувати операції та експерименти на низькій до Землі орбіті.

Імовірність запуску оцінювалась нижче ніж у 50%, і компанія поспішала запустити ракету до того, як ураган «Ірма» досягне космодрому.

X-37B використовується для проведення досліджень, розробки технологій та потенційної розвідки. Взагалі, орбітальний літак має знаходитись на орбіті не більше 270 днів, але минулого разу OTV-4 залишався на орбіті протягом 718 днів.

Потрапивши на орбіту X-37B розгорне сонячну батарею для того, щоб забезпечити себе енергію для проведення всієї місії.

Космічний корабель має довжину 8,9 м, розмах крил 4,5м. При запуску його вага складала приблизно 5 000 кг. ВВС США повідомили, що на борту корабля знаходяться декілька мініатюрних супутників, однак невідомо, чи їх буде запущено з ракетоносія, чи безпосередньо з X-37B.

Цілі польоту орбітального літака не відомі, однак є версія, що X-37B призначений для відпрацювання знищення космічних супутників. Видання Defense News має іншу версію. Видання повідомляє, що цього разу ВВС буде тестувати експериментальну електроніку і різні варіанти теплозахисту у умовах тривалого перебування в космосі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті