Конфісковані авто з єврономерами давитимуть пресом або віддадуть у дитбудинки - ДФС

Конфісковані авто з єврономерами давитимуть пресом або віддадуть у дитбудинки - ДФС

Автомобілі на «євробляхах» можуть передати держорганам, соцслужбам, дитбудинкам або утилізувати

Конфісковані авто з єврономерами давитимуть пресом або віддадуть у дитбудинки - ДФС
скрін-шот Youtube

Державна фіскальна служба опублікувала на своєму сайті проект постанови «Про утилізацію старих автомобілів, які перейшли в державну власність». Документ обумовлює умови та порядок утилізації покинутих господарями машин, повідомляє Hyser.

Зокрема, новація торкнеться власників автомобілів на «євробляхах», чиї машини конфіскували за порушення митних порядків. Фіскальна служба планує повідомляти власників про намір знищити автомобіль за 15 днів. В цей термін власник повинен встигнути розмитнити машину або вивезти її за межі країни, сплативши штраф.

Рішення про утилізацію буде прийматися на підставі оцінки самої машини і витрат на її розмитнення і подальший продаж. Якщо сума зборів і податків на такі операції виявиться більшою, ніж ринкова ціна авто на митній території України, комісія прийме рішення про утилізацію.

В іншому випадку автомобіль можуть передати держорганам, соціальним службам, дитячим будинкам та прийомним сім'ям. Однак це якщо автомобіль не порушує екологічних норм, тобто випущений не раніше 2010 року.

Крім машин на іноземних номерах, ввезених з порушенням митних норм, під дію постанови підпадуть ще і конфісковані за рішенням суду машини, які перейшли у власність держави і не відповідають чинним екологічним нормам.

Автори проекту запевняють: утилізація автомобілів не буде коштувати бюджету ні копійки. Адже перед тим, як пустити машину під прес, служби повинні будуть провести оцінку автомобіля і виставити на продаж цінні запчастини. Реалізацією деталей повинні зайнятися комісійні магазини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло