Енергія вітру у Британії зараз дешевша ніж та, яку виробляють АЕС

Енергія вітру у Британії зараз дешевша ніж та, яку виробляють АЕС

Розвитку альтернативних джерел енергії значною мірою сприяє уряд країни

Енергія вітру у Британії зараз дешевша ніж та, яку виробляють АЕС
фото з pixabay.com

Енергія вітру в Британії вперше стане дешевшою ніж та, яку отримують на АЕС. Про це повідомляє BBC.

Результати, які продемонстрували урядові звіти, стали важливою віхою для розвитку відновлюваних джерел енергії. Різке падіння вартості енергії вітру на шельфі стало дивиною навіть для найпристрасніших його прихильників.

Втім, компанії, які займаються вироблення енергії на АЕС, заявили, що Великобританії все одно потрібна ядерна енергетика, оскільки енергія вітру є непостійною.  

Цифри Департаменту бізнесу, енергетичної та промислової стратегії для енергії вітру були оприлюдненні після урядового аукціону із отримання субсидій.

Дві компанії заявили, що готові та мають бажання збудувати вітряні ферми за субсидію розміром у 57,50 фунтів за мегават на годину. Це можна співставити з новими АЕС з дотацією 92,50 фунтів за мегават на годину на 2022-2023 роки.

Енергія вітру та сонця уже в той чи іншій мірі можуть конкурувати з газом у деяких країнах. І вартість енергії морського вітру станом на сьогодні скоротилась вдвічі за останні 5 років.

Аналітики енергетичної галузі заявили, що урядова політика Великобританії допомагає знизити видатки, «виховуючи» молоду галузь, стимулює її зростання, а потім вимагає для неї субсидій на аукціонах.

Майкл Грубб, професор Лондонського коледжу, назвав скорочення витрат «великим кроком вперед в енергетичній революції».

«Це вказує на те що найбільш відновлювані ресурси Великобританії, які є найменш політично проблематичними, доступні за розумну ціну, сказав Грубб. – Це схоже на нафтогазову галузь в Північному морі: початок був дорогим, а потім, коли індустрія розширилась, затрати впали. Ми можемо очікувати і що на енергію вітру вони знизяться».

Повідомляється, що субсидії працюватимуть протягом 15 років, тоді як субсидії на ядерну галузь розраховані на 35 років.

Керолайн Лукас, одна із лідерів «Партії зелених», сказала: «Це масове падіння цін на вітряну енергію є значним стимулом для галузі відновлюваних джерел енергії і стане гвіздком у домовину ядерної енергетики».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло