Facebook оштрафували в Іспанії на $1,4 млн – незаконно збирав дані

Facebook оштрафували в Іспанії на $1,4 млн – незаконно збирав дані

Користувачам не повідомляли належним чином про те, що їх дані будуть надалі використовуватися

Facebook оштрафували в Іспанії на $1,4 млн – незаконно збирав дані
фото pixabay.com

Іспанський регулятор із захисту даних (AEPD) наклав штраф на соцмережу Facebook у розмірі 1,2 млн євро ($1,4 млн) за ряд порушень у процесі збору даних соцмережею, повідомляє TechCrunch.

AEPD повідомила, що провела розслідування того, як Facebook збирає, зберігає і використовує дані в рекламних цілях, і виявила, що соцмережа робить це, не отримавши згоди користувача.

За словами регулятора,  він виявив два серйозних і одне «дуже серйозне» порушення закону про захист даних – по 300 000 євро за два перших порушення і 600 000 євро за «дуже серйозне».

З'ясувалося, що при зборі даних соціальна мережа не повідомляла користувачам належним чином про збір персональних даних.

«Регулятор визначив, що Facebook збирає дані про політичні та релігійні погляди, особисті уподобання і пересування користувачів – або безпосередньо через його сервіси, або через інші сайти, не надаючи, на думку регулятора, користувачам повної інформації про використання та мету збору даних», – пише TechCrunch.

Згідно з іспанським законом про захист даних, обробка чутливих персональних даних користувачів без чіткої згоди користувача є дуже серйозним порушенням цього закону.

Нагадаємо, «пітерські тролі» витратили у Facebook $100 тисяч на розкручування расистських груп. Адміністрація соцмережі повідомила, що заблокувала 470 «підозрілих» сторінок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті